#biyonikkulağımıistiyorum

• ekşi'de açılmış bir başlık. orada da bir dh üyesinin ricasıyla açılmış olan bu başlığı buraya taşıyorum.

''dh'deki bir forum üyesinin ricası üzerine başlık açıyorum. eğer sesini buradan duyurabilirsek ve sizlerde yardımcı olursanız çocuklar kurtulabilir.

işitme duyusunu tamamen yitiren insanları sessiz dünyalarından kurtarıp, hayata bağlayan biyonik kulak teknolojisi (koklear implant) doğuştan işitme kaybı olan ve konuşamayan çocuklara en fazla 4 yaşına kadar uygulanabiliyor.
    doğuştan işitme kaybı olan çocukların 4 yaşını bitirene kadar bu tedaviden faydalanma şansının olmasıdır. 4 yaşını bitirene kadar tedavi olmayan doğuştan işitme kayıplı ve hiç konuşamayan çocuklar maalesef koklear implant imkanından mahrum kalıyor. hayatlarını hiç istemediğimiz sessiz dünyalarında kendi başlarına geçirmeye mahkum ediliyor. bu yönüyle koklear implant aslında toplumun doğal üyesi olduğu bir sosyal sorumluluk projesidir.
    biyonik kulaklı çocuklarımızın ameliyatları, implant firmaları ve hastanelerin anlaşmazlığı nedeniyle durduruldu, ameliyatlarin anlaşma sağlanarak bir an önce başlamasını ve çocuklarımızın sese kavuşturulmasını istiyoruz.

#biyonikkulağımıistiyorum
    #çocuklarsessiz''

alıntı: https://eksisozluk.com/bi...ulmasi--5782448?a=popular
  • şikayet et
  • 40225742