bugün

yeni baslayanlar icin bursa

bursa'ya baslamadan once aklinizda bulunsun ki bursa buyuksehir degildir. devasa bir kasabadir. cilgin atmak isteyenlere de yer var ama eger ki asil amaciniz koza han'da cay icerek muhabbet etmek ise veya bi turbe bahcesinde ayran simit esliginde rivendellimsi bir hava tatmak istiyorum derseniz hos bir sehirdir bursa. osmanli kokar, dinginlik kokar; hos bazen de dingillik kokar (bkz: zafer plaza).
iskender yiyeceklerin de dikkatine; diger sehirlerde yediginiz iskenderleri unutun, o mavi yere gidin heykeldeki*. ben en son iskenderin yanina bulgur pilavi koyan zihniyete rastladim diger sehirlerde! tabi diger sehirlerin literaturunde olmayan cantik ve atomu da taniyin bi. olmazsa olmazlardan pideli kofteyi de unutmayin.
olmadi, gidin ozgen'e, bi okey cevirin, elmali nargilelerinizi de alarak.
tabi daga cikip fazla paraya kiymadan eglenebilirsiniz de. kayak bilmeden daga cikip cesur olmak en guzelidir. bol bol gulersiniz, aman sakatlanmayin! sonra dag yolunda arabayi saga cekip sucuk mangal da yaparsiniz...
arap sukru'de bi aksam gecirin en azindan. pisman olmazsiniz.
ulu cami'yi de ziyaret edin ki dayak yemeyin benden!
zamaninda cacaron bar'da arkadaslar sahne aliyordu her cuma. white curtain diye bi grup. o sonra ne oldu bilmem. ama iyi calarlardi. orayi da ziyaret edebilirsiniz.

son yillarda accaip goc almaya baslamasi kotu olsa da yasanacak sehirdir bursa.
güncel Önemli Başlıklar