bugün

kadınların çalışmasının yasaklanması

şöyle başlayayım; bir kadın olarak çalışıyorum. emir alıyorum. ama emir de veriyorum. çalışmayı yorucu da olsa seviyorum. sadece maddiyat olarak değil, kafamı dağıtan ve beni yoran bir yer olduğu için, insanlarla etkileşimde bulunduğum için de seviyorum. hiçbir işsizliğin sebebi kadın değildir. hiçbir zaman olmamıştır. kadınlar artık erkeklere nazaran daha çok çalıştırılmaya başlanmıştır. çünkü daha esnek ve daha açık görüşlüdür. bunun yanı sıra daha derinden düşünür. ayrıntıları kullanarak işini devam ettirir. ayrıntılar da bu hayatta sanıldığından çok daha önemlidir. yani sadece cazibesiyle bir yere gelmez kadın. bunu yapan da yok mudur? elbette vardır. ancak onların kalıcılığı yoktur. her kadın alın teriyle hayatını devam ettirme hakkına sahiptir. ve hiçbir kadın koca parası yemek zorunda değildir. ekonomik özgürlüğü olmayan bir kadın özgür ve mutlu olamaz. kocasına bağlı kalmak zorundadır. hiçbir kötü durumda gene de evini bırakamaz çünkü ekonomik özgürlüğü yoktur ve bu da onu nefret ettiği yaşama bağlayan bir etkendir.
güncel Önemli Başlıklar