ortaokul yıllarındaki çılgın bünye

  1. 2.
    Bir de özentilik mevzusu var. Bunu inkar edenler çıkacaktır. "abi ben doğdum annemler Beatles çalmış başucumda"cılar çıkacaktır. inanmıyorum! Siz de inanmayın. Herkes biliyor ki biz iki sene içinde destandan, aynadan pink floydlara terfi ettik.

    Neyse efendim. Ortaokul birinci sınıftayım. Gayet azgın, gayet hareketli ve hafif toplu gözlüklü bir çocuğum. Şekil yapmak lazım da manitaların aklını almak lazım. Şans ya işte ablamın o zamanlar bir radyodan kaydettiği şarkı başlarında ve sonlarında dj anonsları olan bir "yabancı karışık" kasedi geçti elime. Ve zombi diye bi şarkıyı öğrendim. Ama nasıl heyecanlıyım anlatamam. Bir hafta kadar sonra da okulumuzda bahar şenlği tarzında(ki yanından bile geçemez) bir organizasyon yapıldı. Liseli abilerimiz ellerinde gitarlar, çıktılar konser verecekler. Bende hesapta bi şarkı öğrendim ya. Nasıl sapıttım, nasıl çıldırdım anlatamam. Yahu resmen çığırından çıktım, delirdim. Zıp zıp zıplıyorum. Platonik takıldığım bir hatun vardı. Kafaya kravatı geçirdim(ki bu kafaya kravat bağlamanın orta okul için ne kadar karizmatik bir duruş olduğunu adeta bir punk tavrı olduğunu anlatsam inanmazsınız) neyse efendim, bağladık kravatı geldik hatunun önüne. Yanına değil neden? Hatunla konuşmuş değilim ki! Neyse bir figürler bir zıplamalar. Sonra sessizlik olunca sahnedeki gruba "zombiii zombiiii" diye bağırmalar. Sağolsun yıllar sonra tanışacağım berk adlı eleman (ki sordum bu olayı hatırlamıyormuş) duydu beni. Nasıl çıldırdım. Zıplamak kesmedi sonradan pogo olduğunu öğreneceğim bir takım hareketler yaptım.(ki sonradan kendimi pogonun mucidi sandığımı da belirteyim)

    Şimdi ben sanıyorum ki, arkamda binlerce terli ve çılgın beden zombiye eşlik ediyor. (ki bende sadece iyayeee diye bağırıyorum ya neyse) bir döndüm bilader. On kişi falanız. Hiç abartmıyorum. Ki onlar da muhabbete dalmışlar. Meğer servisler kalkmış, millet de servislerin beklediği basket sahasında koşmuş. Şimdi ben orta okul hayatımın karardığına mı yanayım, servisi kaçırdım ona mı yanayım. Yoksa zıplarken gözlüğümü düşürdüm ona mı? Karar sizin...
    0 ... martin edilen
entry'i yoruma kapat
  1. henüz yorum girilmemiş.