bugün

rock felsefesi oldu yasasin tiki felsefesi

şimdi kesin itiraz eden çıkacak olsa da bu itirazın sebebi de popüler olma kaygılı, şekil güdümlü isaynlardayım güzelim itirazları olduğu için günümüz mottosu olarak görmekte hiçbir beis görmediğim felsefedir. eskiden bir rock felsefesi vardı, seksenlerde filan. isyankar gençlik vardı, bir şeylere baş kaldırı vardı. buna rock felsefesi deniyordu, yani bu kadar basit değil tabi lan ama genel olarak, toplumdaki sürüye dahil olmayan insanların benimsediği bir felsefeydi aşşağı yukarı. tabulara karşı olmak, önlerine sürülen şablon hayatları yaşamamak uğruna verilen bir savaş vardı. ama öldü.

çünkü devir artık tikky devri. hemen üee yoh ya öyle değil aslında diyeceksiniz ama tikky felsefesinden kasıt, starbucks gençliği değil. felsefeden bahsediyorum. rock adı altında icra edilen müzik mensupları da bu felsefeye dahil zaten. rock müziğini türkiyede sahiplenen elitist grup kadar rock müziği zaten kanımca dünya üzerinde saptırılmamıştır. veya bir istiklal caddesinden gezerken gördüğüm tüm aykırı olmaya çalışan tipler zaten bu felsefenin ürünü. aykırı olmaya çalışmak tabulara karşı olmaktı eskilerden rock felsefesi buydu ama şimdi aykırı olmak sadece imajla sağlanmaya çalışılıyor, temelinde de popüler olmaya çalışma ve seks yatıyor. bu da tikky felsefesidir. o rock barlarda gördüğüm o garip saçlı elemanlar aslında tikky bana göre. kendilerini aykırı sanan rockçı geçinen ama önlerine sürülmüş şablon hayatları yaşamak mı rock felsefesi. hayır ben de işin felsefesinde değilim ama beni rahatsız eden tiki diye tabir edilip üstüne kusulan kesimle aynı hayat çizgisi üstünde fakat farklı renklerde giden kişilerin kendilerini çok farklıymış gibi görmeleri. tüketim toplumu tiki toplumudur, ister rock dinlesin ister pop, hiçbir fark yok gözümde.
güncel Önemli Başlıklar