bugün

bursaspor u taşlayanlar

şimdi insanımız çabuk unutuyor ve kızıyor ancak olay tek taraflı değildir. taa 2009 yılında bursa maçında yine olaylar çıkmıştı taraftar kızgındı zaten birbirine ve böyle bir durum bekleniyordu. kabahat tek taraflı değil yani. kızıyoruz ediyoruz da sporu bile doğru düzgün yapamadıktan sonra biz neyi düzgün yapacağız. spor kaynaşmayı sağlamadıktan sonra ne yaptığımızı sanıyoruz ki. birbirimizi suçlayacağımıza birbirimizi anlayıp hep beraber maçlarımıza gitsek taşkınlık yapanlara el birliği ile prim vermesek sorun çıkmayacak. ancak herkes kavga peşinde. başına bir şey geleceğini anlasa kimse kalmaz ortalıkta yalandan yiğitlik kolay, işte oluyor maalesef böyle şeyler. bir taraftan bakınca diyarbakır ı zamanında maçta ıslıklayıp olmadık tezahuratlar* yapan bursa taraftarını görüyorum. bir taraftan bakınca bunlara karşılık için çıkan olayları ve olmadık tezahuratları görüyorum. kim ne derse desin bursa nın daha önce başlattığı olayları diyarbakır taraftarı sürmüştür. herkesin maç ahlakına sahip olması sağlanmalıdır. çenesini tutmayı başaramayanlar etek giyip evde dedikodu yapsınlar tribünlerde kavga çıkarmasınlar. bu lafı önce bursaspor taraftarına söylüyorum sonra diyarbakırspor taraftarına. spor bu değil. küfür de kavga da çözüm değil.