bugün

sözlükteki faşizan zihniyet

her ortalık sakinleşmeye yöneldiğinde saçma sapan başlıklar açarak sözlükte ki bir çok insanın mensup olduğu ırkla alay edenler (ateist değil iseler) bilsinler ki onları farklı bir allah yaratmamıştır.eğer benide bu başlığımdan ötürü yaftalayacaksanız, ben dinci değilim, kürt de değilim ben insanım sadece.
insanın nasıl davranması gerektiğini öğretmek gibi bir derdim yok elbet. ama bugün malesef insan ile, insan taklidi yapanlar arasında çok fark olduğunu kabul ettirmek zorunda kaldım beynime.
eline ne geçiyor aşşağılama yaparak?
babandan duyduğun azarların psikolojin üzerinde ki ters etkilerini böyle mi imha ediyorsun.
bence, sanal alemde ki teröristsin sen. başkalarının yaşamlarına karşı, faşizan bilgiler empoze edilererek oluşturulmuş beyne sahip, bir yok edici değil ama bok edicisin. herşeyi bok ediyorsun kardeşim anla artık. dünya da sadece senin ırkın yok başka milletler de var ve o milletler kendilerine sorularak "o millet" olmadılar.
onların da, senin de, benim de seçeneğimiz yoktu ve tek ortak amacımız vardı o da yaşamak.
ama sen onun yaşamasına bile karşıysan o adamın aldığı her nefesin ardında ki çaresizliği anlayabilirmisin.
yaşam da anlamaktan geçer, fakat bunun için faşizanlıktan arındırılmış ergin bir beyne sahip olmak şarttır.

edit: istersen sabaha kadar eksile...