bugün

chp nin chp li kadınları provakatör ilan etmesi

chp'nin, mersin'deki cumhuriyetçi görünümlü godoşları provakatör ilan etmesidir.

demedim mi sana ben böyle şeyler yapma diye! ama yaptın işte, yaptın! yine içgüdülerini dışa vurdun. peki neden bu olay mersin'de patlak verdi? çünkü mersin'de cumhuriyetçilerin yanında büyük bir oranda kürt etnisitesi var ve bu etnisite ne yazıkki mersinli cumhuriyetçi görünümlüler tarafından pek sevilmiyor. bunun üzerinden de dışa vuruş gerçekleşti. peki neden tepki gösterdiler bu provakatör godoşlar? sebebi mersin'in modern görünümüne yan etkileri bulunan fakir kürt yapısının çekilememsiydi. yok arkadaş ben bunlara cumhuriyetçi diyemiyorum. sadece biçimsel olarak bir cumhuriyetçilik var ama içi boş. chp'de bu kadınları provakatör olarak ilan etti ama chp'nin genel yapısını sergiliyorlardı bu kadınlar. tepkiler çoğalınca chp'nin de bir şey söylemesi gerekiyordu ve o kadınları provakatör ilan ettiler.

arkadaş ben ortasınıf ve burjuva sınıfından kıl kapıyorum ya.. vallahi sevmiyorum. burjuva biraz radikalde bu orta sınıf tam gevşek. her şeyi kendileri bilirler. vereceksin ellerine kazmayı, yollayacaksın tarlaya çalış diyeceksin. bak bakalım kalıyor mu cumhuriyetçilikleri, küfür etmiyorlar mı düzene. tabii rahatız ya istediğimiz boku yeriz. nah yersiniz!