bugün

kadın yaşlanınca kart erkek yaşlanınca olgun

Kadın-erkek fark etmeden,kadını "cinsel objeden" başka bir şey olarak görmeyen "klasik anlayışın" ürünü safsata!...
Bu sakat zihniyetin müsebbibi erkeklerdir,kabul...Ancak şöyle bir düşünmek lazım,hırsızın hiç mi günahı yok!
Bu zihniyete çanak tutan kadın sayısı azımsanmayacak derecede değil midir?
"Daha genç,daha güzel görünmeliyim" histerisiyle bin çeşit makyaj malzemesi kullanan,olur olmaz yerde bıçak altına yatmakta beis görmeyip envai çeşit estetik operasyon geçiren,anneliği bile "çocuk doğurup da vücudumu bozamam" diyecek kadar gözünde küçülten kadınların sayısını bir düşünün hele!...Kadınıyla erkeğiyle insanın korkacağı en son şey "yaşlanmak" olmalıdır,sağlığının bozulabileceğini unutup yaşlandığını kafaya takan kadına acırım ben,lamı cimi yok!..
Gerçeklerle yüzleşmekten kaç kaç,nereye kadar!...Gece-gündüz zamana direnmeye,yıllara meydan okumaya uğraşmak boşunadır haspam,unutma bunu!...
Yaşlanmaktan korkan erkek hayal edin,gerçeğini görmeye görmeye hayali bile güç değil mi!...Vücuduna bakıp bakıp "pörsümüşüm ben ya,eskiden nasıl da diri bir ficiduum vardı" diye sızlanan erkek de ilaç için yok gibidir.Kozmetikle,makyaj malzemeleriyle,estetik operasyonlarla pek aramızın olmadığı da bir gerçek!...
Gerçekleri zamanıyla kabullenen iç huzura erer,nasıl göründüğü umrunda olmaz bu kişinin,ama kendisine sahte bir zaman ve vücut algısı peydah edenin cevabını yine zaman ve vücut verir,sen sadece "kum saatinin kumlarını" ıslatırsın,yavaş aksın diye...
Uzun süredir görmediğiniz,herhangi bir orta yaşlı erkeğe "abi yıllar seni ne kadar değiştirmiş,saçlara bak,dedem gibi olmuşsun,göbek de olmuş lokantacı göbeği" vs vs deyin,takılın o kişiye,size en fazla tatlı tatlı gülümser,surat asmaz, "sen ne diyorsun lan,ben hala gencim" diye kavga çıkarmaz.
Ama gidin bir kadına deyin bakalım, "abla ne kadar değişmişsin,zor tanıdım valla,yıllar işte,alıp götürüyor ne varsa" vs vs. Önce "nerden ablan oluyorum senin ya,amma da yaptın,kazık kadar adamsın" derler,sonra suratınıza bile bakmamaya gayret ederek(gerçeklerden kaçarak) olay yerinden uzaklaşırlar.Bir dahaki karşılaşmanızda selam bile vermeye çalışmayın,almazlar."Hala çok gençsin,güzelsin,yıllara meydan okuyorsun" demediniz çünkü,kabahat sizde.
!..Şimdi anladınız mı,niye erkek yaşlanınca "olgun" oluyor da,kadın yaşlanınca "kart" diyorlar.
güncel Önemli Başlıklar