bugün

serap eser in en yakın arkadaşı

bugünkü kanal d ana haber bülteninde gördüğümüz ve serap eser için göz yaşı döken kız arkadaşı.

adı: rojda güneydoğu ve muhtemelen kürt kökenli bir kızcağız.
diyor ki içi burkularak ve ağlayarak: "yapanların vicdanı rahat mı bilmiyorum ama umarım başka seraplar ölmez".

haberi izlerken, dün serap eser başlığına yazdığım fena halde faşistlik kokan yazımı hatırladım.
sonra rojda'nın gözlerine baktım, içi yanıyordu...

yüzüme tokat gibi çarptı haber. türkle-kürtün en yakın arkadaş olabilceğini; sırlarını, duygularını, heyecanlarını, üzüntülerini paylaşabileceğini; bir birleri için göz yaşı dökebileceğini gösteren bir haber.

insanların birbirlerine yaklaşırken, birbilerini severken, arkadaşlık kurerken kökenlerini sorgulamadıklarını ya da bu kökenlerin insanlar arasına görünmez bir duvar kurmak zorunda olmadığını, ön yargıların yıkılabileceğini gösteren bir haber.

belki de serap eser'in arkasında bize bıraktığı kutsal bir mesajdı bu haber.

"biz başardık, sizde başarın" demek istemiştir belki, ne yüzünden, kimler yüzünden, hangi hastalıklı ideoloji yüzünden öldürüleceğini bilmeden.

umarım başta serap eser'in katilleri, bu katillere ön ayak olan ve onları hastalıklı fikirleri ile besleyen ve galyana getiren siyasiler, teröristler, liderler ve madalyonun öteki yüzündekiler... umarım rojda'nın gözlerine bakıp, ne bok yediğinizi anlamışsınızdır. umarım serap'ın arkasında bıraktığı mesajı almışızdır, almışsınızdır.

sanmıyorum, ama umutsuzluk en büyük günah değil mi?
güncel Önemli Başlıklar