bugün

yeni yazara hoşgeldin demeyi karma kapısı yapmak

sozluge ilk girdiginde birisi nick altina hosgeldin yazinca mutlu oluyo insan, ben de oldum sagolsun yazan. biraz zaman gecirince sozlukte bu olayi is edinmis yazarlar oldugunu gordum. muhtemelen gercekten sevgi pitircigi gibi olan, yeni gelen kisiye pozitif bir iletisim imkani acmayi amaclayan artniyetsiz yazarlardir bunu yapanlar ki gercekten de baktigimda cok sevildiklerini gordum. amma ve lakin az once bu yazarlarin karma puanlari dikkatimi cekti, hey masallah dedim. soz konusu yazarlar benim gibi artniyetli yazarlar degildir eminim ama boyle buyuk bir adanmislikla yeni gelen yazar avina cikmayi is edinmis bir kisinin sadece "yaa cok seker yazar beni ilk o farkettie" diye sevilmekten ote bir kaygisi olmali diye dusundum yardirmis karmalari gorunce. ne bileyim 1-2 sene azimle calisip binlerce puan karma edinip ben bu sozlugun idoluyum ulan buralar komple benim diyip sozlugu ele gecirebilirler gibi bi korku olustu icimde. yani boyle bi kaygilari da yoksa o bile tuhaf gelmeye basladi dusununce ne bileyim bakiyorum bazilari o derece abartmis ki sadece hosgeldin demek icin sozluge girer olmus, dusunsenize bu nasil bi zevk, gundelik hayatlarinda da evde aksama kadar bekleyip "lan bi gelen olur hosgeldin dememek olmaz" falan gibi bi dusunceleri de var mi acaba? neyse umarim kimse yanlis anlamaz bu benim kotu niyetliligimdir ama aklima yatti yani, cok karma meraklisi olursam yarin obur gun bu ekmek kapisini kullanabilirim, nickinin altinda benden hosgeldin entry'si goren mustakbel yazarlar bilin ki hic icten degilim her sey karma icin olacak.