bugün

kahrolsun kapitalizm deyip mc donalds a giden tip

Mc donalds'ın camını kırdığı zaman ise düzen tarafından terörist olarak lanse edilen tiptir. Ha gitmesindir ancak benim dikkatimi çeken başka bir şey var. Şimdi kahrolsun kapitalizm deyip mc donalds'a giden tipi eleştirdiğine göre kapitalizmin kötü bir şey olduğunu kabul ediyorsun ama sen neden gidiyorsun? Yani lafa geldiği zaman bu ülkenin tek sahibi olarak kendini görmüyor musun? Atatürk, laiklik, din, milliyetçilik denildiği zaman yakıp yıkıyorsun ortalığı ama sırf kahrolsun kapitalizm demediğin için mc donalds'a gitmen bu kadar normal yani öyle mi? Kızma güzel kardeşim olaya senin mantığın ile bakıyorum. Yani tuvallette g*tünü yıkamak için su akıttığın musluk bile kapitalizmin ürünüyken, ben kullanırım ama onlar kullanmasın mantığı ile hayata bu kadar boş mu bakıyorsun? Eee kapitalizm, amerika, avrupa senin ülkeni bölmeye çalışmıyor mu? Halkının elinden ekmeğini almıyor mu? Yoksulluğu getirmiyor mu? Sen neden kullanıyorsun, yapıyorsun o halde? illa kahrolsun kapitalizm deme kardeşim ama koysana ortana tepkini? yemiyor ama rahat yaşam bu değil mi... ayrıca taksim'de çok varmış bu tiplerden. evet oturup fincanına, bardağına 10 tl verdiğin kahveni yudumladığın cafelerden bu tipler hakkında iyi analizler yapıyorsun anlaşılan.*

Bu ülkenin tek suçlu insanlardır. hıh!*