bugün

hüseyin nihal atsız

gerek görüşleriyle gerek görüntüsüyle Adolf Hitler'in Türk versiyonu olarak nitelendirilebilecek birisidir. Türk milliyetçiliğinin değil faşist Türk nazizminin kurucusudur* Bu adam faşist şovenizmin,gerici ırkçılığın o kadar dibine vurmuştur ki kendi zihniyetindeki olan üniversitedeki hocası dr.reha * bey'in yaptığı çok özel(!)kafatasıölçere kafa yapısını ölçtürdüğünde hayatının kabusuyla yüzyüze gelmiştir * Koskoca Nihal Atsız sadece yüzde 75 türk çıkmıştır, bak gördün mü? Nasıl kapatacağız yüzde 25'lik arayı? Memleket meselesi oldu vallahi. *** Her neyse sonra bu adamın öyle sözleri vardır ki sadece gülmek istediğinizde okumanız yararlı olabilir ,espri kaynağıdır bir yerde* Oğluna yazdığı vasiyette ülkenin yaklaşık olarak yüzde 99'unu düşman ilan etmiştir ve burada oğlunun ve oğlunun neslinin bunlara karşı savaşması öğütlenmiştir. Hani öyle bir düşman silsilesi ki hani ben diyeyim ispanya sen tut rusya öbürü desin küba öyle muazzam(!) büyük bi coğrafya yani.Hayır yer kalmamış olacakki bir de türkiye de ne etnik grup warsa alayını düşman ilan etmiş.Öyle birşey ki Allah bütün dünyayı Türkler'e düşman olsun diye yaratmış zannedersin, o kadar yani. Herhalde oğlu da ''ya baba sen ne yaptın ya, bu ne be?'' diyerekten sol görüşü benimsemiştir * * Efendim rastladığım sağ görüşlü arkadaşların çoğunun nihal atsız'ın turancılığı ile alparslan türkeş'in ülkücülüğünü*karıştırdığı da tespit ettiğim başka bir gerçektir. Hatta müslüman olmayan, hayatı boyunca da islam'ın karşısında ''ben ümmet falan anlamam,ırkımın ilk inancı neyse ben de ordanım'' ayağında laflar diyerekten, bilerek ve isteyerek şamanizmi savunmuş bi adamın mezarı başında ülkücü görüşe bağlı arkadaşlar tarafından Kur'an okunması da komik bir hadisedir. Ayrıca nihal atsız'ın başa geçtiği bir ülkede Türkiye nüfusunun 73 milyondan 2 milyona ineceği, ağzınızdan çıkan bir şive sözcüğünün ölümünüze gerekli nedeni hazırlayacağı, her evde bir kafatasıölçerin bulunacağı ve eve gelen misafirlerin ''misafir''sıfatını buna göre kazanacağı veyahut içimizde yaşayan kardeşlerimiz olan Kürt,çerkez,gürcü,rum ve diğer etnik grublara mensup insanlarımızın * gaz odalarında boğulup,kemiklerinden de sabun yapılabileceği su götürmez gerçektir. ünlü,başarılı öykücü saygıdeğer Sabahattin Ali ile olan sürtüşmesine hiç girmeyceğim. Atsız yandaşlarının mahkeme önünde Ali'nin kitaplarını yakma girişimlerinde bulunması ise en hafif tabiriyle ırkçı görüşün bir zavallılığıdır.

Hülasa bütün bu trajikomik ama gerçek olayları ifade eden sözlerden mürekkep olarak bu adamın hala haklı olduğunu düşünenler varsa cevap vermemeye gayret etmek gerekir, direk Allah'a havale edilmeli böyleleri diye düşünüyorum. Ha varsa da adam gibi yazsın entrysini, faşist tepkilere gerek yok hele bu sözlükte bunlara hiç yer yok, olmamalı da. Ona göre eleştirinizi yazın derken entrymi burda noktalıyorum. Herkes bisin ki Hüseyin Nihal Atsız asla bir kahraman değildi, olmamıştır da. Bence Hüseyin Atsız ve onun gibi düşünenlerin atladığı en önemli nokta bu ülke insanlarının aralarında bulunan sağlam kardeşliğin 'Türklük'ten değil 'Türkiyelilik'ten geldiği ve bunu ne yaaparlarsa yapsınlar asla bozamayacaklarıdır. Bu da böyle bilinsin!