bugün

havalimanında ağlamak

-hava uçmak için çok soğuk değil mi?
+uçmak için soğuk ama gitmek için değil.

Böylece bitti bir aşkın hikayesi ve öylece kalıverdim havalimanında. uzun süre havalanamadı uçağı ya onun yüreğindeki ağırlıktan dolayı ya yerçekiminden dolayı ya da benim gözlerimdeki ağırlıktan dolayı emin değilim. koca havalanında unutulmuş bir bavul gibi kalaklmıştım. şimdi kim sahip çıkacaktı bana bu şehirde. yavaşça doğruldum gayri ihtiyari saate baktım. meridyenlere göre hala benden ayrılamıyordun. hala ayrıldığımızzamanı yaşıyordun ve hala bir şansın vardı.

+ gitmem lazım aşk tükenmeden gitmem lazım belki dönünce kaldığımız yerden devaqm ederiz
- havalar soğuk baharda gidersin.

Bahar da aşkımızın çiçek açacağından umutluydum. Oysa sen çoktan başka bir çiçeğe konmanın düşüncesiyle yanıp tutuşan kelebek gibiydin. oysa sen bilmiyordun ki kozanı terkettikten sonra ki ömrünün sayılı olduğunu.

gittin ama sanırım sayılı ömrü kalan bendim. usulca döndüm senin kokun sinmiş senin adımın değmiş yollardan. ağlayamazdım bilirsin soğuğun yüzüme çarpması canımı yakmış oalcak ki gözlerim sulandı. yaktım bir sigara sana doğru esmekte olan rüzgarlara savurdum en okkalı küfürlerimi.