ezan sussun bayrak insin

 1. 7.
  götüyle haber okuyan zihniyetin ben ayar istiyorum diye yalvarması sonucu ortaya attığı iddia:

  --spoiler--

  "15 yıldır Kuşadasında yaşayan Nürnberg Üniversitesi´nden emekli öğretim üyesi Helmuth Koenig, uygulamanın yanlış olduğunu ileri sürerek, ibadet herkesin kendisine ait bir şey. isteyen, evinde ve ibadethanelerde dinin gereklerini yerine getirebilir. Bunca yıldır bu sitede yaşıyoruz. Ancak, hiç böyle bir şey yaşamamıştık. Bu sitede 40 yabancı uyruklu kişi yaşıyor. Bu kişilere saygı gösterilmeli. Çok yüksek bir sesle, ezan yayını yapılıyor. Oysa, sitenin yakınındaki Soğucak Camisi´nden yapılan ezan yayını gayet güzel bir şekilde duyuluyordu. Yüksek sese, dört gün dayanabildim. Evimi satılığa çıkardım' dedi. Finans uzmanı Heidi Koenig de eşine katıldığını belirterek, çareyi evlerini taşımakta bulduklarını söyledi."

  --spoiler--

  Yani olayda sitede ayrıca ezan sesi verildiği ve yüksek sesle verildiğinden söz ediliyor.

  bizim insanlarımızın kraldan çok kralcı olmalarının bir sonucu bu. Ezan duyuluyormuş değil mi? adam ezan sussun demiyor farkında mısın arkadaşım?

  Bayrak insin diyen de bizimki, alman bayrağı kanına dokunuyormuş. Dokunabilir. Ama en garibi de şu kalıbımı basarım yazlığı olan abimiz sapına kadar AKP yandaşıdır ve bundan da gurur duyuyordur. Oysa yabancıya mülk satışını patlatan ve o almanlara -alman amca 15 senedir oturuyor ama 15 sene refah partisi hükümetine mi denk geliyor ne?*- mülk edindiren oy verdiği partidir. Bir arada yaşamı savunan yine onlardır. Dinler arası diyalog isteyenler de onlardır.
  Şimdi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu arkadaşım. Ne yani?

  LAn bir almanı savunacağım yoktu, hele ilk okuduğumda bunu, kim lan o densiz diye atladım. haberi okudum Allah'tan ve maalesef dini, bayrağı savunan tiplerin ne kadar düşüncesiz olduğunu gördüm. Yazıklar olsun. Biz sizlere mi kaldık?
  19 -4 ... roger that
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.