bugün

avrupali turklere her firsatta hakaret etmek

bazi "modern" turklerin her firsatta avrupa'da yasayan turkleri asagilamak icin firsat kollamasidir. evet dun olanlardan ben de cok utandim. hatta avrupa'da yasayan bir turk olarak yerin dibine girdim. ama beni en cok uzen internette okudugum seyler oldu. yok efendim avrupa'da yasayan turkler zaten cahilmis, yobazmis, yok efendim avrupali turkler magara insanlariymis falan filan. aklim almiyor bunu.

siz turkiye'de yasayan "modern turkler", eger turkiye'de bir takim insanlar suc isleseydi, butun turk halkina hakaret edilmesi hosunuza gider miydi? hayir. peki simdi neden bir takim avrupali turklerin isledigi suctan dolayi butun avrupa'da yasayan insanlari sucluyorsunuz?

ama en komik olani da sanki turkiye'de hic boyle olaylar yasanmiyormus gibi konusulmasi. yahu daha dun turk sahalarinda yasanan olaylardan dolayi fifadan bin tane ceza alinmadi mi? turkiye'de yasayan "modern turk taraftari" maclar sirasinda cok mu uslu duruyor acaba? bu nasil bir ikiyuzluluktur?

avrupa'da yasayan bir turk basarili olunca gurur duymayi biliyorsunuz ama. saatlerce televizyonda gosterip,sayfalarca entry girip bu insanlarla ovunmeyi biliyorsunuz ama.
o halde, siz turkiye'de yasayan "modern turkler", eger bizden bu kadar utaniyorsaniz, eger bizi turk olarak kabul etmiyorsaniz, madem "avrupali turkler" ve "turkiyeli modern turkler" olarak bizi ayirmak istiyorsunuz, o zaman herhangi bir basarimizda da bizimle gurur duymayin.