halı sahaların değişmez tipleri

 1. 1.
  halı sahaların, artık kanıksanmış, belli tipleridir, türkiye'nin her yerinde vardırlar, isimler ve yüzler farklıdır fakat misyonlar ve tipler aynıdır.

  1- halı saha maçı organizatörü : her şeyi o ayarlar, herkesin telefonu onda vardır, sahayı, takımları, maç gününü ve saatini belirleyici kişidir, genelde girişken bir yapıya sahiptirler, sosyaldirler.

  2- takımın ağır abisi : futboldan zerre anlamaz, hatır gönül için ordadır, etliye sütlüye karışmaz, hatta 'ben yoruldum aq' diyerek her an sahayı terk etme potansiyelleri vardır, genelde koca göbekli ve gür bir orman misali kıllı, gürbüz abilerdir.

  3- halı sahada kendini ispatlamaya çalışan genç : genellikle o ağır abinin çocuğudur, büyük abilerin, amcaların arasında, estetik çalımlarıyla, çok zorlanmadan topunu oynar fakat gereksiz bir kendini gösterme çabası vardır, takımın en küçüğü olduğu için, yapılan her hatadan alakasız bir şekilde payını alır, bir nevi stres topudur.

  4- allahını seven defansa gelsin insanı : canım benim ya, bu benim en sevdiğimdir, emekçidir, alın terinin namusudur, tüm takım, bireysel düşünürken o hep takım ruhunu korur, herkes gol atmak için ilerdeyken, o hep geridedir ve yalvarır; allahını seven defansa gelsin noolur yaaa...

  5- artis kamil : bu arkadaş en az terleyendir, hani türk filmlerinde tarık akan'ın o meşhur karakteri, ferit var ya, hah işte bu odur, ne malzeme getirir, ne ısınır, ne defansa gelir, ne gelen topları gol atar, ne de pas verir, sadece yakışıklı ve kondüsyonu iyidir o kadar, halı saha parasını takımın ağır abisine ödetir, ayakkabıyı organizatöre kiralatır, kendini göstermek isteyen gencin havlusunu ve allahını seven defansa gelsin insanının şampuanını kullanır.

  6- sinirden kendini siken adam : bu en bombasıdır, zeki ama çalışmıyor gibi, yeteneklidir ama çok agresif olduğu için, ne kendi zevk alır maçtan, ne de diğerlerine zevk verir, işi gücü konuşmaktır, 'hasan senin oynayacağın topu skiim, ihsan sabahtan beri bir pas atacan aq, yav boşa kaçıyorum kıçımı yırtıyorum biriniz görmüyosunuz, ya bırakın skerim böyle futbolu yaaaa...' şeklinde sürekli çemkirir, karşı takımdan birisi olmazsa, muhakkak kendi takımından biriyle kavga eder ve çoğunlukla küsüp gider.

  7 ler - hep yenen takımı tutan taraftar : sayıları 2 ila 5 arasındadır genelde, dünyanın en gamsız insanlarıdırlar, kenardan maçı izleyip, gırgır şamata, eğlenirler, ne ceplerinden para çıkar, ne terler, ne de gereksiz strese girerler, üstelik maçtan sonra en çok baklavayı bu dürzüler yer, canlarım benim....
  250 -5 ... saipsiz
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.