bugün

lazların kökeni

ilginç kökendir. Millattan önce 2000 3000 yılına kadar uzanır.

Doğrudur veya değildir bilemem de Lazların kökenlerini Millattan önce bilmem kaç bin yılına dayandıran insanlar her ne hikmetse birileri "Türkler sümerlere" veya da daha da gerçekçi olarak "iskitlere" daha da gerçekçi olalım "hunlara" hadi çok daha gerçekçi ve düne gidelim "göktürklere" dayanıyor dendiğinde

Hadi lan oradan hikaye tarih yazma derler, türk tarih tezleriyle alay ederler.

bir türlü anlayamam Türkler Milli bir tarih oluşturunca suç, ama tarih boyunca bir baltaya sap olamamış Ulus devletler içerisinde her daim kullanılmaya elverişli etnikler olunca entellik oluyor.

allah'a şükür Lazlar Karadeniz havasını almış, Karadeniz'in vefalı sularından beslenmiş insanlar da böyle geyiklere karınları tok.

Onlar da biliyorlar türklerle yaşamanın, Türklerle aynılaşan kültürü paylaşmanın, Bölgelerindeki Çoğunluk Olan Çepnilerle yani Oğuzlarla kardeşliğin değerini.

Allah'a şükür ki derin mi derin m.ö 150 bin yılından beri var olan yüce üstün kültürlü Kürtçükler gibi değiller.

Uluslar arası bilmem neye göre de nufusları 1.5 milyonmuş.

Lan ben doğma büyüme karadenizliyim 1.5 milyon tane lazın 10 tanesiyle bile karşılaşmadım.

Biz onu düz hesap 3 milyon yapalım da ben de karadenizli olarak laz etnik topluluğuna ait çıkayım bari.

eksi üzerine ek: lan eksi veren ortadoğulu rahatsız mı oldun?
eksi veren Karadenizli olsa Nedenini yazacak kadar delikanlı olurdu.
güncel Önemli Başlıklar