bugün

uludağ sözlük yazarlığı

edebi analiz ve arguman dersinden ogrendiklerimi bu uzun yazida uygulamayi uygun gordum. yazar surekli olarak onlardan bahsetmis, onlar kim? bu bir. iste hep eksilerler, yaftalarlar, troll yaparlar, kim yapiyor? madem herkese sesleniyorsun, yazinda sen diye hitap etsen daha iyi olurdu, burada iddia ettiklerini * * * ben de dahil olmak uzere herkes yapiyor. bu geri kafali, dinci, pkk'li vs. bu insan etiketleme olayi insan dogasinda var, antik caglarda yasayan insanlardan yasam tarzimizdan baska bir farkimiz yok. demek istedigim, sen ya da siz ile baslayarak alayiniz ibinasiniz falan desen daha samimi ve etkileyici olurdu, he belki o zaman da 50bin kusurluk entryi silerlerdi diye dusundun ve odadan daha yeni disari cikmis serefsiz birisi hakkinda konusur gibi yazmissin. ya da ozunde boyle bir sey var, acik konusamiyorsun, insanlara hayir diyemiyorsun, "alter ego"nu tam olarak yansitmak istedigin bir sozluk ortamina bile etki yapmis bu. belki de aile bireylerinden siddet gordugun icin boyle oldun, belki de seni kucukken hortumla dovdukleri icin boyle aykiri bir adam oldun. belki de aykiri olan bizleriz, belki de benim, kim bilir?

yazini sonun kadar oku(ma)dim. ama oku(ma)mus gibi oldum.

diger sozluk yazarligindan daha guzel olan bir yazarliktir.