bugün

muhsin yazıcıoğlu

hakkinda cok küfür edilen, ve de cok övgüler düzülen bir sahis. sadece öldügü zaman ismini duydugumu itiraf etmeliyim-ben yurtdisindayim.ancak youtube´da hakkinda yapilan ve birbiriyle tamamen celisen bir sürü yorum dikkatimi cok cekti, ve kendimce bir arastirma yaptim.internet ciktigindan beri tanidikta varsa bazi bilgilere dakikalar icerisinde ulasilabiliniyor.burada sozluk yazarlari son derece somut suclamalar yapiyorlar, ancak gene de ben sahsen bu isin mahkemesinin belgesini falan görmedigim icin-kaldi ki buldugum bilgiler adamin 7,5 yil hapis tutuldugunu, ama bu durumun bir mahkumiyet sonucu olmadigini dogruluyor. yani bence burada keyfi olarak mahkemesiz bir sekilde bir sahsin hürriyetinin calinmasi durumu var. google´a "muhsin yazicioglu mahkum edildi mi?" yazinca bu konuda hicbir belge cikmiyor.ilginc. kim olursa olsun, bir kisiyi keyfi olarak "zararli" diye hapiste tutmak olmaz diye düsünüyorum. bilen biri bana bu konuda gercekten bir mahkumiyet varsa göndersin,bi adamin bi yerde bi seyin baskani olmasi illa da azmettiricisi olmasi anlamina gelmez. bunun kaniti tanigi ifadeleri, görgü taniklari olur, mahkemesi yapilir, yasadaki belirlenmis bir suca istinaden bir mahkumiyet durumu dogar, adam hapis cezasi alir ve mahkum olur. ama öyle, "su su islerin arkasinda mutlaka o vardir" diye zanna dayali bi tutuklama hukuk devletinde "hukukdisi" dir. hic kimse ortada bir kanit yoksa bir adami tutuklayamaz, o bakimdan, yapilan tahminler dogru bile olsa, kaniti olmadigi zaman, olay tahminden öteye gecemez, bu da bir adami hapse atmaya yetmez. bu vaziyette bir hapse atilma olursa, o keyfi bir harekettir, ve hapis edilen sahis da "mazlum" olmus olur. hukuk devleti böyle bir keyfi davranisi tolere edemez.
güncel Önemli Başlıklar