alevilerin namaz kılmaması

 1. 55.
  aleviler ben müslümanım diyorsa bitmiştir. bu kadar nettir. ancak kuranda ki bir kelimeye dahi yok demek dinden ckmaktır. bakın bunların ikisinide allah diyor.

  müslüman olmak once kurandaki her şeye iman etmekten gecer. onları uygularsanız mümin olursunuz. ancak kurana iman etiginiz zaman müslüman olursunuz.

  siz kuranda olan seyleri kafanıza göre bu yok bu var ben bunu yapmam bunu yaparım diye ayıramazsınız. siz allahtan iyi mi biliyorsunuz? siz hz aliden iyi mi biliyorsunuz?

  şimdi efendim isteyen istediğine inanır namaz kılıp kılmaması beni alakadar etmez ben bunu dilime dolamam. ancak ve ancak eger ben müslümanım diyorsa benim müslüman olarak gorevim yalnıs oldugunu düsündügüm kuran-ı kerim'e ters gelen hareketleri o kardesimize abimize ablamıza abimize soylemek boynumun borcudur. bunu bana allah diyor ve bu görevi bütün müslümanlara veriyor.

  şimdi efendim adam ben müslümanın diyor ve namaz yok diyorsa hoopp demezsem allah bana bunun hesabını soracak. neden karsı cıkmadın? gücün yetmediyse agzınla agzını acmaya korkuyorsan yüreginle neden karsı cıkmadın diye soracak.

  o yüzden burada yazılan ''siz insanı imandan sogutursunuz'' demek dini ve kuran-ı kerim'i bilmemek demektir.

  saygı onemlidir lakin dogruyu soylemek daha onemlidir.

  kuran-ı kerim'de namaz vardır. bu gercektir yoktur diyen kişi müslüman değildir.

  ben namaz kılmıyorum ancak namazın kuranda var oldugunu alahın emri oldugunu biliyorum.. icki iciyorum ancak icki icmenin haram oldugunu biliyorum ve inanıyorum. ben günahkar oluyorum. icki icmesem ama icki günah değil desem basımı secdeden kaldırmasam 40 kere hacca gitsem yinede dinden cıkmıs olurum.

  kısa ve net.
  37 -4 ... damdaki deli

Alakalı Başlıklar

Devamını Görüntüle