bugün

mehmet metiner

akp şakşakçısı, çizgi film karakteri gibi bir tarzı olan birçok şeyden habersiz kendisini gazeteci zanneden bünye.

objektif adlı programda kemal kılıçdaroğlu'na soru sormaktadır şu sıralarda ama soru sormaktan ziyade akp'yi ön plana çıkarma ve onların icraatlarını övme gibi bir tavır sergilemektedir. ayrıca son çıkan yerel yönetimler yasası'ndan bihaber bir şekilde "siz bunu yapamazsınız, şunu yapamazsınız" gibisinden şeyler geveliyor.

m.m: yerel yönetimlerde bunu yapamazsınız, bunu ancak merkezi yönetim yapabilir, yerel yönetimlerin yetkileri çok keskin sınırlarla belirlenmiş çok kısıtlı yetkiler. -eski yerel yönetimler yasası var zannediyor bu ülkede sanıyoruz, şakşakçılığını yaptığı partinin çıkardığı yasadan haberi yok-
k.k: sayın metiner, yasada buna karşı gelen bir madde yok, bu gayet yasal bir durum.
m.m: bunu merkezi yönetim yapması gerekmez mi?
k.k: evet aile sigortası denilen durum bizde olsaydı, yerel yönetimlerin bunu yapmasına gerek kalmayacaktı.
m.m: siz bunu merkezi yönetime söylediniz mi?
k.k: tabi efendim, sgk yasası çıkarken dönemin bakanına çıktım dedim gelin bu sigortayı da çıkaralım dedim, çıkarmadılar. 9 çeşit sigorta vardır ve biz 1971'de aile sigortasını çıkaracağzımızı taahhüt ettik. bizde 8 tane sigorta var, bu 9. olan yok.
m.m: hayır efendim siz bunu yapamazsınız.

diğer yandan bir imar usulsüzlüğü belgesi sunuyor gürsel tekin bu şahıs atlıyor "efendim bu siyasette belaltı vurmaya girer, yarın birileri de sizinkileri irdeler" gürsel tekin "irdelesinler, biz yaparsak bizimkini de irdelesinler" diyor bu çıkıp "bakın szin alaçatı belediye başkanınız da tutuklandı" demekle yetiniyor. efendim, usulsüzlükleri halka göstermek belden aşağı vurmakmış. akp'nin döktüğü çamurları sıvamaya çalışıyor.

her şeyi güllük gülistanlık gösterme merakı nereden geliyor bu insanlarda anlayamıyorum.