içkiden karakter tahlili yapmak

 1. 1.
  insanın ana şeklini, şemalini, çok da konturlarına, konturpuanlarına inmeden kafada belirlemek ve inceleme eylemine verilen isim.

  bira: öğrencidir, keyfi içer. günün adamıdır, öyle çok fazla çerezi, cipsi falan yoktur. genelde sigara içer, muhabbete katılır, tuvalete koşar sürekli, bir boşaltım yapar gelir. çok fazla başka içkilerde gözü yoktur. alkol birdir, bira onun kulu ve elçisidir ona göre.

  votka: alkolle arası çok fazla yoktur. biranın tadı ona küçükken acı gelmiştir, o günden beri de başka içki denememiştir. çok sevdiği kolasıyla karıştırır, vişne suyuyla karıştırır. karıştırır da karıştırır. çok konuşmaz, erken sarhoş olur. yahut bunların hiçbiri değildir, sıkı içicidir, votkayı da sek içer, ortamı pek dağıtmaz, kendini dağıtır gecenin sonuna doğru, beşinci dublesinden sonra çirkin kadın yoktur, hatta çirkin adam da yoktur. zaten bir kafası da yoktur artık. candır.

  martini: lezbiyendir. en iyi ihtimalle james bond'dur. ne bileyim, papyonlu olabilir bir de. sabah kahvaltısında aç karnına altı yüz gram yeşil zeytin yiyenleri görülmüştür. belki italya'ndır, salak bir ingilizceyle: "martini is like women's boobies. 1 is not enough. 3 is too many...hehe" der, uyur.

  tekila: kafadır bu herif, 7/24 "baba kafalar süper" tribindedir. spordan önce ısınmaz, rakı masası kuramaz, önsevişmeden hazzetmez[oha], kulağına hoş gelen müziği dinler. hakkıyla yaşadığını düşünür, ama bilmez ki, hakkı iğrenç bir heriftir. gençtir, çok gençtir bu.

  rakı: adap bilir, yalnızlık paylaşılmaz ama içkimiz paylaşılır diyendir. para pul hesabı yapmaz. oturarak içer. ağır ağır konuşur. kaşları her daim kalkıktır, ama çatık değil. ensesi hafif pembedir. gecenin sonuna doğru her cümlesinin başına "öjür diliyorum" kalıbını koyar. muhteşem bir insandır.

  viski: evinde içmeyi sever. yorgundur bu, paso yorgundur. eve gelmiştir, kravatını bile adamakıllı gevşetmemiştir. bir şeyler düşünür, tek başına içer. muhabbeti sevmez, sıkılır. iki parça bitter çikolatadır onun en güzel dostu. at bir bardağa 45 tane buz, sabaha kadar oynasın. hızlı içer, çok da içer, ama bir şey olmaz buna, içmeyi iyi bilir. bir adam viski içiyorsa ve ona "fiski" diyorsa bilin ki o herif içmeyi iyi bilir.

  cin: hakikaten cin gibi heriftir bu. gözleri fıldır fıldır döner. içkiye para vermemiştir. arkadaşları buna hafif gariban gözle bakarlar. sorulmadıkça konuşmaz. tek tek götürür içkileri, efendiliğiyle tanınır. sevimlidir de kerata. sızan tekilacı arkadaşlarını bu kusturur, yataklarına bu yatırır. gecenin sonunda son dublesini, arkadaşlarının pakedinde kalan bir sigarayla bitirir. gizli kahramandır. süper bir adamdır.

  şarap: gece 12'den sonra, bütün içkiler şarap, bütün içiciler şarapçıdır. o yüzden hakkında pek bir şey yazmak istemiyorum.

  şerefe!
  125 -14 ... chaotic good
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.