bugün

oc damat

eskiden çin'den, üreticinin ürettiği fiyattan satın alma şansımız vardı.
çin'de bir insan bir şeyi üretiyor, kaynak kullanıyor ve bunun içine yol masraflarını da koyarak bize gönderiyordu. satın aldığımız ürünün bize ulaşmasındaki en büyük sorun, yine ülkemizdeki ptt'nin kötü yönetilmesi ile alakalıydı. hiç bir alanda liyakat olmayan, yönetici atamaları yüzünden iş bilmeyen insanları koltuklara oturtarak, ülkemizin değerli kurumlarını tek tek çöpe dönmesi yüzünden ulaşamıyordu bazen.
o zamanlar çin'den baya ürün sipariş etmiştim. hiç birisi gelmemezlik yapmadı. sorunlu bir ürün olduğunda paramı iade bile çekik gözlülüler.
tek ve kabul edilebilir sorun; teslimat süreleriydi. 1-1,5 ay sürebiliyordu. Bu da kabul edilebilecek bir şey. sonuçta çinden geliyordu...

ne var ki, bu bahsettiğimiz süzme, türk düşmanı, araptapar ..... kişisi, yine bir talimatla geldi ve tüm millete ızdırap olmak için, korkunç vergiler çıkarttı.
örneğin, çin'de bir malı 5 tl satışa koyan ve bunu ücretsiz olarak bize gönderebilen kişinin sattığı mal, bu .... kişisi yüzünden 15tl çıktı. yani, hiç bir şey yapmadan, hiç bir hizmet vermeden üreten insandan 3 kat daha fazla parayı cebine indirmeyi başardı.

eğer bu o paraları milletin kasasında tutmayı başarsaydı ya da o paraları millete hizmet olarak döndürmeye başarsaydı, bunu kısmen kabul edebilirdik. en azından milletimiz için harcanıyor derdik...

mesela, yavuz sultan selim köprüsünün maliyeti 5.5 milyar dolar. buna rağmen bu köprüyü başka birilerine yaptırdılar ve geçiş garantisi adı altında kasamızdan para vermeye devam ediyoruz. aracımızla geçmek istediğimizde de, korkunç paralar ödemek zorunda kalıyoruz.
bu türk düşmanı, bizim yüzlerce milyar dolarımızı yakarken, sadece 5.5 milyar dolar ile bu köprü yapılırdı ve biz bu köprülerden geçerken 1 kuruş para vermezdik.

bu herif milletin yüz milyarlarca dolar parasını piç etmiştir. bu herifin normal şartlarda, türkiye tarihinin en ağır cezası ile cezalandırılması gerekiyorken, hala krallar gibi hayat yaşaması milletimiz adına büyük bir utançtır.

bir gün milletimiz özüne döndüğünde, bu herifin tüm soyunun sopunun en ağır şekilde cezalandırılmasını umut ediyorum.