bugün

kemalistlerin insanları atatürk ten soğutması

size de oluyor mu bilmiyorum.
ata sevgisi, minnettarlık vb. duyguları barındırmak çoğu türk gencinin içinde olan bir şeydir. misal ben atatürk'e karşı derin bir saygı beslerim. seviyorum onu demek çok havada kalır. içimdeki hissiyat sevmekten çok öte. karşı komşunu da sevebilirsin ama ona minnet duyman daha derin bir hissiyattır bence. yaptığı yanlışlar olmadı mı? neyse ya, aynı emekli bir öğretmen gibi konuşmaya başladım.
işte sözlüklerde de var olan bir kemalist türünün yaptığıdır bu. sanki atatürk'ü sadece onlar seviyor, atatürk'e sadece onlar saygı gösteriyormuş gibi davranmaları da cabası. diğer insanları yobaz vs. diye ötekileştirmeleri falan... cins kemalistler yapıyor bak bunu. genelleme yapmam şu durumda doğru olmaz. demek istediğim yapanlar var. ha bunu tribünlere oynamak, diğer kısım kemalistlerin desteğini görmek için de söylemiyorum. ciddi ciddi böyle düşünüyorum.
yakasında atatürk rozeti olan ve kendisini atatürk'ün tek mirasçısı, torunu vs. sanan kemalistlere gelsin. eğer biraz samimiyetiniz varsa onun bu ülkeyi herkes için inşa etmeye çalıştığını gözardı etmezsiniz.
bazen bunu yapanların kara propaganda yaptığını düşünmek istiyorum. darbe yanlısı olmak, halkın iradesine karşı çıkmak falan... bence bunlar kurulan cumhuriyetin temellerine aykırı. biraz düşünün derim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar