bugün

israil çöküşünün başlangıcı

7 ekim 2023 tarihinde çok kritik bir olay oldu. bir gurup hamas lı özgürlük savaşçısı israil'e operasyon düzenledi. ve bunu israille dalga geçer gibi operasyon olarak nitelendirdi.

bu çok kritik bir olay çünkü sürekli olarak konuşulan
mossad şöyle mossad böyle.
dünyayı israil yönetiyor. amerika onların piyonu.
israil ortadoğunun anahtarıdır.
mossad kapalı telefondan belli bir frekansta sinyal gönderip öldürmek istediği kişinin kalbini durduyor'a gidecek kadar saçma israil güzellemesi dünyanın her tarafında yapılıyordu.

mossad ile alakalı fıkralar, youtube'ta saçma sapan binlerce içerik var.
fakat bakıldığında birkaç yüz hamas militanı israile girip askeri birlikleri basıp tankları yok ediyor. israil askeri üstlerinden kamyonlara uçakları yükleyip kaçırabiliyorlar.
israilli askerleri esir alıyorlar.

israil'in façası çizildi. artık tüm dünya şunu çok iyi biliyor ki filistin ve hamas'a verilecek azıcık destek ile israil ile filistin arasında kalıcı bir çözüm bulunabilir. çünkü israil durması gereken noktayı bilmiyor ve kendilerini çok üstün gördükleri ve sonuna kadar gitmeye çalıştıkları için kaybedebilirler.

Ukrayna'ya verilen silahların %1 ine olmayan hamas 1 günde israilin içinden geçebiliyor.
eğer hamas'ın elinde MANPADS veya MPADS denilen sitemler olsa (man-portable air-defense systems )
israil'in tek üstünlüğü olan hava üstünlüğü azaltılır. israil kayıplara dayanamayıp gerçek anlamda belli alanlardan çekilip iki devletli bir çözüme ulaşabilirler.

olması gereken de budur. Ukrayna'da omuzdan ateşlenen stinger sistemleriin ( yerli ve milli olanları sungur) ne kadar etkili olduğunu gördük. çünkü Rusya ukrayna'da verdiği kayıplardan sonra sadece küçük bir kazanımla barışa razı durumda aynı şekilde operasyonlarla Filistin için bu savaşın sonu ve iki devletli kötünün iyisi bir çözüm demektir. en azından filistin biraz daha özgür olabilir.

ayrıca şunu tüm dünya gördü ki Batı'nın ukrayna'lı askerlere gösterdiği taktikler sosyal medya'da çok paylaşıldı. 200 dolarlık dronlara bağlanan bombaların milyon dolarlık tankları nasıl yok ettiğini görüyoruz.
şuan tüm müslüman ülkelerin anlaması gerekiyor ki eğer gerçekten filistin konusunda verilecek destekler haritayı çok farklı şekilde değiştirebilir.

savaşları kazanan silahlar değil iradelerdir.

ayrıca şunu da söylemek isterim ki israil'in intikamı acı olacak şöyle olacak böyle olacak söylemleri boşunadır.
zira kendi ülkesini bu denli koruyamayan bir devlet ne askeri olarak ne de istihbari olarak başarılı değildir.

ayrıca televizyonda gösterilenlere çok inanmayın zira telegram'da bir çok videoda yüzlerce israilli askerin ölü ele geçirildiği ve israil askeri birliklerinin yok edildiği görülüyor.
biraz örgütlü bir saldırı biraz da taktiksel destekle hamas israil'in içinden geçer.