bugün

ssk emeklisine zam muamması

--spoiler--

bu şekilde enflasyon durmaz boşuna kendimizi kandırmayalım. 1 ver 3 geri al sistemi.

--spoiler--

aynen öyle sevgili dostum. 7 senedir burada yazarlık yapıyorum belki 7000 defa aynı şeyi yazdım buraya ama anlayan yok.. bu baştaki malum kişiler bir şey yapıyorlarsa mutlaka yaptıkları şeye harcadıkları paranın daha fazlasını indiriyorlar. bizim ak mücahitler halay falan çekiyorlar o küçücük akılları ile laf sokuyorlar "eöööee askari ücret 11 bin olduğğ emekliye zam yapıldığğğ" diye ama o yapılan her artıştan her zamdan sonra hazineden fazladan 3 çıkıyorsa birkaç gün içerisinde vatandaştan 5 olarak alınıyor zaten. devletin kasasında para olmadığına göre o verilen 3 karşılığında kasaya konan 5 den geriye kalan 2 nereye gidiyor ?

yıllardır "yol yabdı köprü yabdı hastane yapdı" diye geziyorlar. diyoruz ki ; lan tamam yaptı bizde zaten yapmadı demiyoruz ama işin maliyeti kaç para idi ve kaça yaptırıldı ? yol 5 liraya geliyorsa 10 lira tekif veren malum kişilere ihaleye veriyorlar. müteahhit 5 e mal ettiği işten 2.5 kazanıyor. kalan 2,5 da artık kimlere gidiyor onu ben bilmem erectorun kahvedekilere sorun. cebinden 1 lira çıkmadan 2.5 lira kazanıyorsun üstüne o paranın tamamı kendi ceplerinden çıkmış olan milyonlarca insan seni alkışlıyor *