bugün

sosyal fobi

Sevdiceğim de uzun zaman boyu çektiği problemdir. Bende de anksiyete ve panik atak var onda ise hem sosyal fobi, hemde anksiyete mevcut. Beraber psikiyatriye giderek dertlerimizi anlattık ve bizlere 20 mg antidepresan verdiler. Çözümü de basit aslında ilacı içtikden sonra ilaç ile beraber ufak ufak üstüne giderek aslında ne kadar da saçma bir rahatsızlık olduğunu öğreniyorsunuz ve her hamlenizde biraz daha özgüven duyuyorsunuz kendinize. Her gittiğimiz ortamda sipariş verirken vs. Sürekli elimden geldiğince ona bırakıyorum sipariş verme vs işlerini. Şu anda gayet rahat ve artık amaaan bakarsa baksınlar diyor. Birazda aslında kişinin kendisi ile barışması gerek. Arada bir özellikle malum günlerde "üff çok çirkinim herkes bana bakıyor.".. şeklinde tatlış ataklar geçirsede "regli yine gelmiş hoş gelmiş" şeklinde olayı hafifden dalgaya vuruyorum. Oda üffleyip püflüyor. minik şakalar ile onunda üstesinden gelmeyi başarıyoruz anlıyacağınız. Yani kısacası güzel insan bunun bir rahatsızlık olduğunu kabullenmişsen gersi geliyor. yengeniz de sosyal fobi konusunda emin olun aşırı olmasa da çok sorun yaşıyordu. Ama şu anki halini görseniz benden daha gamsızlaştı (nerdeyse).