bugün

arbutus unedo

".....velev ki sapkın şehler bu işi yaptı pekii islami kesim yapıca sesin zurna gibi çıkıyor da kemalistler yapınca neden susuyorsun ? sen adamsan bunlarıda yaz....."

franki sen de biliyorsun ki islami kesimin ahlak anlayışı kemalistlerden farklı.. siz dincilerin/kırsalların tamamen cinselliğe indirgenmiş bir ahlağınız var.. örneğin kendinizden olmayanları eleştirirken ekonomik politikalara filan girmiyorsunuz.. sadece

--başı açık kadın ya satılıktır ya kiralık

deyip pis pis gülebiliyorsunuz..

laik kesimde bu böyle değil. laiklerde cinsellik büyük ölçüde kişinin kendi seçimidir ve başkalarını ilgilendirmez.. insanların nasıl giyindiği büyük ölçüde kendi sorunlarıdır..

dolayısıyla laik kesimi akp'yi eleştirdiğin gibi eleştiremezsin franki..

sorun şurada ki kendi koyduğunuz tamamen cinselliğe dayanan ahlak kriterleriyle bile ahlaksızsınız.. tarikatlarda birbirinize atlıyorsunuz.. kuran kurslarında çocuklara atlıyorsunuz.. kırsalda birbirinizin karısını düzüyorsunuz.. deliği olan her şeyi s*kmeye çalışıyorsunuz.. e o zaman biz de "bu ne pehriz bu ne lahana turşusu" diyoruz..

yanlış olmasın, diğer açılardan da ahlaksızsınız.. hakim olduğunuz yerlerde yalan, hırsızlık ve adam kayırma arşa çıkıyor.. komşu müslüman ülkeleri para için amerikalılara satacak kadar ahlaksızsınız. (bağdat a ilk amerikan bombası düştüğünde paramızı isteriz). ama siz bunları ahlaksızlık olarak algılamıyorsunuz.. biz bunları suratımıza çarptığımızda

--eeee? yani?

deyip boş boş bakıyorsunuz.. dolayısıyla sizden tepki alabilmenin tek yolu cinsel ahlaksızlıklarınızı suratınıza çarpmak..

özet: sana sahlep oğlanı derken seni senin ahlağınla yargılıyorum.. ve hakikaten de sende tam bir sahlep oğlanı ahlağı var..
güncel Önemli Başlıklar