bugün

kemalistlerin 18 mart zaferini kutlaması

--spoiler--

hiç sevmedikleri osmanlı imparatorluğunun, çok sevdikleri ingiliz ve fransızları deniz savaşında mağlup etmesinin

--spoiler--

aga öyle bir döneme denk geldik ki ülkede bu şekilde nefes alıp vermekten ve kaynakları tüketmekten başka bir şeye yaramayan milyonlarca ekmek kafalı ile aynı hayatları yaşıyoruz mecburen..

osmanlıyı sevmeyen bir "türk" yok. ingiliz ve fransızları sevenler ise şimdi kendilerine "osmanlı torunu" diyen börek suratlıların dedeleri. hatta o kadar seviyorlardı ki "türk" milleti kurtuluş savaşı verirken bunlar ingilizin yunanın billurlarını ovalıyorlardı. geçmişten bugüne tapındıkları adamlara bak zaten olayı çözüyorsun.

iskilipli atıf hocaları hani şu şapka takmadığı için asıldı diye kolpa sıktıkları adam ingiliz uçaklarından atılsın diye kağıtlara "ingiliz ve yunanlara karşı gelmeyin onlar bizim dostumuz" fetvası yazan birisi.. üstadımız dedikleri mısır kafalı "keşke yunan galip geleydi" diyen bir tipti.. reisleri kurtuluş savaşı için "zafer falan değil" diyen arap sevdalısı birisi. siz mi osmanlıyı seviyorsunuz lan ? sizin derdiniz "türk"lük ile. osmanlıda bir türk devleti idi. tıpkı selçuklular gibi tıpkı göktürkler gibi hunlar gibi harezmşahlar gibi. bunların hepsi "bizim" ecdadımız bizim tarihimiz. sizin derdiniz osmanlı değil türkiye cumhuriyeti. ona saldırabilmek için osmanlıyı dilinize dolamışsınız. 10 tane padişah say desek 3 de tıkanıp kalırsınız amk. şehzade mustafayı pargalı ibrahimi kösem sultanı sultan ahmedi falan dizilerden öğrenen tipler gelmiş osmanlıcılık oynuyor.