bugün

elvada dostlar hoscakalın sevgiyle kalın

Bunca yıllık sözlük yazarlığı maceramın son entry si.

Yillardır şu ortamda olmamın tek bir sebebi vardı . Tüm hayatımı yurt dışında geçirdiğim ve etrafımda tek bir Türk bile olmadığı için Türkiye ile, Türkçe ile bağlarımı koparmamak, ana dilimi unutmamak ve doğduğum topraklarda neler oluyor-bitiyor, gazetelerde, tvlerde gördüklerimin dışında birde gerçek insanlardan, kendi toprağımın insanından duymaktı.
Onun dışında ikinci sebep, çok stresli, yoğun geçen iş hayatımın içinde küçücük basit bir virtual dünya sayesinde kendi insanımla biraz neşelenmek, biraz rahatlamaktı.
Ben bu amaçla bi bağ kurmaya çalışırken aynı zamanda ülkemin, doğduğum toprakların günden güne nasıl pisliğe battığını, kur'an'ın kapağını açıp iki satır okumamış din simsarlarının din adı altında ülkemin kanını nasıl emdiğini, hayatta hiçbir başarısı, varlığı olmamış insanların burada kendilerini nasıl dev aynasında gördüğünü gördüm ve dilim döndüğünce bunlara karşı çıkmaya çalıştım .
Ama geldiğim noktada görüyorum ki,
sözlüğe yöneticilik yapan kişiler bile bu kan emicilerin destekçileriyken,
bu kan emicilerle yonetici vasfındaki kişiler aynı kişilerken,
gerçek hayatta iki para etmeyecek kimselerle muhattap olmak zorunda kalmak,
hakarete, asagilanmaya ugramak,
cifte standarlarına maruz kalmak,

en çokta ülkenin kurucusuna yapılan hakaretlere nasıl sessiz kalındığını, desteklediğini görmek daha fazla kabul edebileceğim şeyler değiller ve bu seviyedeki bir yerin bir parçası olarak kendimi daha fazla küçük düşürmek, kendime saygımı kaybetmek istemiyorum.
Daha fazla yazmaya gerek yok, zaten herkes herşeyi biliyor.
Ve hemen belirtmek istiyorum ki, bunlar tamamen benim kişisel düşüncelerim , kişisel değerlendirmelerim ve kararımdır. Kimseyi zan altında bırakmak, neden benim gibi düşünmüyorsun yada yapmıyorsun diye suçlamak değil amacım. Bu yüzden benim için değerli arkadaşlarım başta olmak üzere kimse kendi bu konuda üstüne sakın alınmasın , söylemek istediğim dışında bir anlam çıkartmasın .
Öyle üyelik sildirmek falan gibi ajitasyonlarada girmeyeceğim ayrıca..
Bu entry i atmamın tek sebebide, eğer beni seven, görüşmeye devam etmek isteyen arkadaşlar varsa, onlara özel mesaj yoluyla telegram adresimi vermek için bir vesile yaratmak. Adresimi burada açık açık yazmayacağım, dileyene özel mesaj yoluyla bildireceğim.
Bu başlığa girilen entrylerede bakmayacağım büyük ihtimalle. Iki gün belirli aralıklarla özel mesajlara bakmak için gireceğim, isteyene telegram adresimi vereceğim ve iki günden sonra bir daha girmeyeceğim sözlüğe.En azından planim bu yönde.
Canlar!! hepiniz sağlıkla kalın, mutlulukla kalın, atatürk'ün yolunda Kalın. Umarım birgün bir yerlerde, bugünkünden daha aydınlık bir Türkiyede görüşürüz.

görsel