bugün

24 kasım öğretmenler günü

lisede bölüm müdür yardımcısı tarafından sürekli tartaklanmış bir birey olarak başta baş öğretmen mustafa kemal atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun. genşler emin olun özellikle 3 senelik lise hayatım boyunca şaka ile karışık yediğim dayağın toplamı belki buradaki yazarların yarısının lise yıllarında yediği dayağa eşdeğerdir. yani öğretmen/hoca zorbalığını 3 sene boyunca her gün yaşamış birisi olarak diyorum ki öğretmenlere kin gütmeyin.

adam bizim semtte oturuyordu. o senelerde bende bizim semtin futbol takımında oynuyorum. herif her hafta maçları izlemeye geliyor stada. gol atsam, gol attırsam veya gol kaçırsam, top kaptırsam falan fark etmiyor pazartesi günü okulun kapısında beni bekliyordu sırtımı yumruklamak için.. iyi bir şeyler yapmışsam "helal lan" diyerek vuruyor kötü bir şey yapmışsam "senin oynayacağın topun" diye gümbürdetiyordu. aynı şekilde okul futbol takımında da.. arkadaşların üzerinde sigara pakedi yakalardı onlarla beraber beni de odaya çekerdi. onlara 3 vuruyorsa bana 5 vuruyordu. bak bende sigara falan yok ha maksat gönüller bir olsun.. son sene staja başladık herkesin staj yeri ziyaretine bölüm hocaları giderken benimkine bizzat bu geldi belki işverenden malzeme ( çalışmıyor beceremiyor kaytarıyor vs ) falan çıkarda okuldaki 2 gün ( 3 gün staj 2 gün okul ) için bahane olur diye *

velhasılı her meslekte olduğu gibi öğretmenler içerisinde de çürük elmalar var evet. hiç çalışmayayım nasıl olsa mayış yatıyor diyenlerde vardır bol bol itirazım yok. ancak öğretmenlik en zor işlerden birisidir çünkü bire bir insan ile uğraşmak zorundasın. üstelik ergenlik çağındaki bir sürü velet ile uğraşmak zorundasın.. sen ben bu çocukların 2-3 tanesi sokakta oynarken gürültülerinden yaramazlıklarından 2 saat dayanamıyoruz bunlar en az yarım gün bunların 15-20-25-50 artık kaç kişilik ise sınıflar topluca bunlara katlanıyor.