bugün

günün sözü

gazeteci: sen bir gay'sin.
churchill: eheeheehe ben ingiltere'yi götüm ile yönetmiyorum ki bu neden sorun olsun?

edibüdü: malumunuz, 2. dünya savaşının ender devlet adamlarından winston churchill kadın düşmanı olarak görülüyordu. kaba saba ağzına geleni söyleyen ayyaş (en sevdiği içki şampanya pol roger marka, en sevdiği puro romeo&julieta, la aroma de kuba markaları) cinsel uyarıcılara (kadıların günlük hayat içinde iş okul sokak eğlence vb ortamlarda frikik vermesine, dekolte giyimine, kışkırtıcılığa kayıtsız kalması) eşcinsellerle daha yakın olup onları dışlamaması iyi davranması ötelememesi ve bugün bile eşcinselere karşı duyulan hoşgörüşü ilerisinde bir yaklaşımda bulunması yanı sıra enformasyon bakanı brendan breckan ve özel sekreteri edward marsh ile yakınlık seviyesine (onların hakkında da gay iddiları olması) bakıp winston churchill için gay dedikodusu yapılmıştı.

eşcinseller için yapılan eleştirilere tepkilere gülüp "onlar iyi huylu ribaldry" demesi ve toplum dışı görmemesi de churchill için gay benzetmesi muhafazakar ingiliz toplumunda kaçınılmaz olmuştu.
unutmadan: türk toplumunda ki muhafazarlık ile ingiliz toplumunda olan muhafazakarlığı 1 ile 10 az-çok puan olarak karşılaştırmak gerekirse; türkiye-1 ingiltere-9 arası puanlanır.

edibüdü2: libaldry, kabalık olarak tercüme karşılığı olsada davranış tanımı ile alakası yoktur.
sahne sanatlarında komedi çeşitidir, karakter komedisi olarak da adlandırabiliriz. toplum tarafından kabul ediilmiş şartlar ve yaşamın gerekliliğiyle ortaya çıkıp oluşmuş değişikliklere açık soyut tanımlama olan kişide ahlak değerlerini hiciv eden bir komedi çeşididir.
ahlaksızlık çizgisinin başlangıcını alır ve uç noktalara hiciv ederek götürür. ilk kayıtlı örneği m.ö 400'lü yıllara dayanan bir kültür birikiminin ürünüdür libaldry, etkileri binlerce yıldır sahne sanatlarında yer alır sergilenir ve örnek olarak günümüzde uluslararası üniversite sporları fedarasyonunun resmi marşında (gaudeamus igitur) görülür.