bugün

nur cemaatinden olmayan muslumanlarin otekilesmesi

bu adamlar medya, ticaret, mit, emniyet, hukuk, abd bağlantıları ile oldukça güçlendiler. böylelikle de kendi islami anlayışlarını başka insanlara empoze ediyorlar. fethullah hoca ve onun fikirleri peygamber efendimizin fikirleriymiş gibi ortada geziniyor. zaten fethullah hoca cemaatin diğer kollarını para ve menfaat ile baskı altında tuttuğu için nur cemaati fethullah hocadan sorulur oldu. örneğin yurtdışında bir okul açılacak oluyor. gittikleri ülkeden başka bir cemaatten insanlar onlara yardım etmek için geldiklerinde yanlarına gidiyorlar. beyefendiler onları beğenmeyip yardımlarını reddedebiliyorlar. veya bütün cemaatler ortak bir filistin gecesi düzenliyorlar ve tüm cemaat liderleri veya ikinci adamları bu toplantıya katılıyor ve birlik mesajı veriyorlar ama bu abiler tenezzül edip gelmiyorlar. nur cemaatinin diyanette de etkin olmaya başladığı ve ülkenin tüm diyanet politikasını yönetmeye hazırlandığını herkes biliyor. tekdüze bir islami anlayış sebebiyle dinler arası diyalog veya abartılmış şefkat teraneli islamiyet anlayışı ile hristiyanlara yaranma çabasının tüm ülkeye yayılması diyanet kurumunun ve diğer kurumların bu adamların eline geçmesi ile söz konusu olacaktır. belki bir gün gelecek said nursi'nin kitaplarını okumayan hakkıyla müslüman sayılmayacak. çünkü adamlar kendilerinin okudukları külliyatı okumayanı makbul müslüman sınıfına sokmuyorlar. bir tuhaf adam bunlar. giderek güçleniyorlar. zaman içerisinde örümcek ağı gibi sarmaya başlıyorlar ve bir de şöyle bir huyları var. asıl bu huyları rahatsız edici. çünkü din sizdedir ve kalbinizdedir. istediğiniz gibi inanırsınız. ama bu adamlar örümcek gibi sardıkları yerlerde yaşayan diğer insanlarla beraber yaşamakla, çalışmakla bir sorunları yokmuş gibi gözüküyorlar. ama buna kanmayın. en ufak fırsatta sizi satıp cemaatten arkadaşlarını sizin yerinize getirmeye veya onun elini güçlendirmeye çalışıyorlar. bunlar başka bir millet gibi. zaman içerisinde siz kendinizi onunla samimi görüyor. işimi yapıyorum sorun yok diyorsunuz. ama adam siz işinizi de yapsanız bir süre sonra başka bir cemaat mensubunu sizin pozisyonunuza alabiliyor. o noktada siz de şunu düşünüyorsunuz. bu adamlar her yeri nurculaştırmak istiyorlar. iş hayatında çok rastlanan bu durum sebebiyle söyledikleri yalanlara inanamıyorsunuz. çünkü o yalanlarda "mühim olan insanın yaptığı iş". "işini yapana ekmek var kardeşim", "ben subjektif kriterlerle bakmam, işime bakarım" diyorlar belki ama bunlar yalan. sizi hemen bir cemaatçi ile yedekliyorlar. sizi nurcu kadrolara bayrağı devretmek için kullanılan bir öteki olarak görüyorlar. mason gibi bir örgütlenmeleri var. sırlıdırlar ve sırlarını herkese anlatmazlar. katman katman sırlara vakıf olursunuz. aynı masonluktaki gibi derecelendirmeler var diye tahmin ediyorum.
(bkz: tehlikenin farkında mısınız)