bugün

surekli belgesel izleyen insan

buraya okumadan, anlamadan yorum yapmak yasaktir. cop de dokmeyin.

*

herhalde insanlardan bunalmis, kendini hayvanlara daha yakin hisseden ve onlari seven insandir.

bi' kere mutlak suretle yasi ilerlemektedr bu kisinin. her firsatta belgesel kanalini acan, dogayla butunlesmeye merakli genclere pek rastlamadim. hayvanlari, bortu bocegi yani belgeselleri sevebilir herkes ama eger surekli belgesel izliyorsa vardir bi' bokluk. irdelenmeli.

o aslan obur ceylani nasil da kovalamis, nasil tuzaga dusurmus, nasil tutmus, nasil yemis; oburu hani bana hani bana mi demis gibi kaygilar olusmaya basladiginda belgesel meraklisi kisi kendine bir dur demeli. soyle bi "napiyorum lan ben" demeli. desin!

lan dizi izler gibi belgesel izlenir mi ya. vallahi izleyenler var. soyle yasi ilerlemis, kirkina ellisine gelmis veya gecmis insanlari belgesel izlerken bi inceleyin. ki eger basligimiza konu olan sureklilik hali icersindeyse sizin onu izlemenize gerek kalmadan o belli etmistir kendisini zaten.

hayvanlardan sogursunuz allahima. kahvaltidan sonra belgesel, ikindide belgesel, haber saatinde belgesel, dizi saatinde belgesel, gece kusagi belgeseli derken insanliktan cikiyorsunuz lan! 1 tane izlersin, doyamayip 2 tane izlersin tamam da degisik belgesel kanallari arasinda zap yaparak hayvanlari goz hapsine almanin alemi ne ki. ozel hayat mayat birakmadiniz lan gariplerde.

kufrederdim, ama etmeyecegim. cunku babam lan bu. bildigin babam. cocukluktan ergenlik bitimine kadar hayvanlara gicik olmama neden olan adam.

ne bi cizgi film izletti, ne bi sarki dinletti. ah ulan... hala da belgesel gordum mu sinirlenip kanali degistiririm.
güncel Önemli Başlıklar