bugün

sözlükte demokrasi için 5 günlük kafa izni eylemi

uludağ sözlük kuralları laf olsun diye yazılmadı sanırım. kimse diyemez ki başlarım kuralına ve kimse demesin ki istediğimi yazamıyorum. kurallara aykırı yazarak kuralların yaptırımını aynen kabul etmiş olursunuz. amaç paylaşım burada. ve bu paylaşımın çekilebilir olmasının yolu kurallara uymada herkesin azami gayret sarfetmesinden geçer. birileri ayarın dozunu kaçırırsa, diğeri, küfür ettiğinin farkında olmazsa, bir başkası normal bir eleştiriyi dine vatana küfür olarak görüp işi şahsi dalaşmaya dönüştürürse elbette bunun yaptırımına katlanmak zorundadır. realitede kurallar neyse burada da aynısının olmasından daha doğal bir şey olamaz. bu kuralların demokratik olmadığını söylüyorsanız yazar olmayı neden kabul ettiniz diye sormaaları da eşyanın tabiatı gereğidir. ha "kurallar herkese eşit uygulanmıyor" diyorsanız meramı anlatacak girişim bu olamaz, olmamalı da. şimdi çıkıp birileri yönetimin yalakası kankası falan derse onlara da şunu derim tanımam etmem yönetimde olmak gibi bir meramım da yok. kaldı ki başlıkların ve entrylerin çoğunun tarzı da hoşuma gitmiyor. baktım olmuyor çeker giderim ama ne yönetime çemkiririm ne de buradaki başka bir yazara. yazar olmayı geçtim önce insan olmak gerekir. insan olmak da karşılıklı saygıdan geçer. istediğini yazmanın bir bedeli vardır. realitede edilen küfür ve hakaret niteliğindeki söz ve davranışların bedeli açık her, türlü kurallara aykırı hareketin de. burada da farklı olmasını beklemeyin. alkollü araba kullanıp ehliyetinizi alan polisi dövmeye kalkmakla aynı şey bu yapılan. hepinize bol ve neşeli entryler, boş işlerle uğraşmayın.
güncel Önemli Başlıklar