bugün

popüler kültür kurbanı insanlar

popüler kültür sahibi boş insan toplulugudur. bu tür insanlar genelde ne yapacaklarını bilmeden televizyon başında oturur ya magazin programı izler ya da amerika'nın bize empoze ettiği adı american idol olan salak saçma programın çakması olan popstar,zartstar,zurtstar gibi programları izler ve yarışmacılar için ağlarlar. bunları bir diğer veryonları da "anne ben evlencem" "anne beni ever" "yabancı gelinler ne kadar güzel değil mi?" (bu parantez içindeki yazı özellikle "yabancı gelin" adlı saçma program için: ulan hiç mi türkçe bilginiz yok? evlenilmeden gelin olunmaz!)
gibi programları izleyen insanlardır. oturur bu insanlar için de ağlarlar... ama benim bittiğim nokta magazin programlarının kurbanı olan insanlar. hele bir de orda boy gösterenler için oturup yorum yapmazlar mı? ağızlarının ortasına bir tane geçiresim gelir ama el mahkum göt gardiyan yerimizde otururuz. sonra gelir sözlükte bunları kusarız. hayır bir dönem sözlüklerinde popüler kültür araçlarından biri olacağından korktum da neyse ki belli zaman sonra kurtardık kendimiz.

sorarım bu popüler kültür kurbanlarına. şimdiki gereksiz olan bilgi (bak gereksiz diyorum) ileride neyine "gerekecek"

(bkz: populer kultur)
(bkz: populer kultur muptelaligi)
(bkz: kitle iletisimi ve populer kultur)