bugün

canan kaftancıoğlu na hapis cezası

yorumları okudukça fark ediyorum ki, bu halk başta akp olmak üzere başına gelen her şeyi hak ediyor.

bu dava ta 2019 mayıs'ta açılmış. yani iptal edilen istanbul seçimlerinden hemen sonra. yani anlayacağınız dilden söyleyeyim, bu hapis cezasının sebebi öyle terörörörö filan değil -ki cezanın sebebi terör destekçiliği değil-, söylenen sebebi cumhurbaşkanına hakaret, gerçek sebebi ise istanbul seçimlerinde aldığı galibiyettir, chp'nin oylarını yedirtmemesidir.

hala daha "kaftancı bunu hak etti çünkü o terörist biz vatanseveriz" diyen tiplere tek diyeceğim şey var. diyorsunuz ya sizin fikirleriniz haricinde fikirleri savunan herkes kürtçü herkes terörist vatan haini. öyle bir dünya yok beyler. eğer siz karşı tarafın terörist olduğunu iddia ediyorsanız üzgünüm orijinal değilsiniz. başkaları da siyasi görüşü fark etmeksizin sizin için bilakis aynısını düşünüyor. bırakın şu tek vatansever biziz terörist sizsiniz kafasını.

neyse, entryyi bitirirken Martin Niemöller'in meşhur sözlerini hatırlatıyorum:

"Önce sosyalistler için geldiler, ben sosyalist olmadığım için sesimi çıkarmadım. Sonra sendikacılar için geldiler, sendikacı olmadığım için sesimi çıkarmadım. Sonra yahudiler için geldiler, yahudi olmadığım için sesimi çıkarmadım... ve artık benim için geldiklerinde, sesini çıkaracak kimse kalmamıştı!"
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.