bugün

elektrik faturasını düşürecek önlemler

-Gece yatarken internet kullanmayacaksaniz fişi çekin, verinize bağlanın.
-evde olmadığınız süre içerisinde TV'nin fişi bile takılı kalmasın. Yalnızca buzdolabı açık olacak. Onu da kısa süreli olarak açın, çok düşünmeyin. Hatta anlık fotograf çekin ve hangi besini alacağınıza karar vermiş olursunuz.
-kettlada isittiginiz su tam olmalı. Fazla geldiyse termosunuza koyup gün içinde kullanın ki kettlai bir daha kullanmayın.
imkaniniz da varsa 22.00 den sonra kettla kullanirsaniz faturanız sevimlilesir.
-Akşam çok önemli. birkac saat ışığınız açık kalsın en çok... Hatta hiç yakmayın. 17.00-22.00 arası elektrik çok pahalı. (Genel olarak böyle). Saç kurutma makinesi, düzleştirici, çamaşır makinesi ve bulaşık Makinesi gibi cihazları akşam 22.00'den sonra kullanın. Sözlük kızlarına sesleniyorum; imkanınız varsa saçınızı iş yerinde duzkestirin derim.:) Bu durumlar faturanızı kesinlikle yarı yarıya düşürür. Eğer belli kW altında kalmayı gerçekten istiyorsanız fırınınızı kullanmayın veya gece 22.00'de kullanıp işinizi görün.
-Doğalgazı çok soğuk bir yerde yasamiyorsaniz 33-40 arası yakın. Tabii ev de ara kat ve kolay isiniyorsa. Ara katın artısı olarak hiç yakmamaniz da büyük avantaj olur.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.