bugün

elle yemek yiyen arap özentisi tarikatçılar

sünnet diye pilavı el ile ye.
hacca giderken de uçağa bin. hacca giderken de deve at ile gitsene sünnet diyerek.
üstelik gavur malı yahudi malı diye coco-cola içme dök, ariel fairy deterjan kullanma ama gavurun yahudinin yaptığı uçağını kullan, klimasında serinle.

bu insanlara bakınca bunları her gördüğümde iyi ki bunlarla aynı dinden değilim diyerek allah'a "bunların dinine yoluna beni saptırma" diye dua ve şükür ediyorum.

Onlara, "Gelin Allah'ın indirdiği Kitap'a ve peygambere uyun" dendiğinde, "Atalarımızı üzerinde bulduğumuz yol bize yeter" derler; ya ataları bir şey bilmeyen ve doğru yolda olmayan kimseler idiyseler?

Onlar bir kötülük yaptıkları zaman: "Babalarımızı bu yolda bulduk, bunu bize Allah emretti." derler. De ki: "Allah kötülüğü emretmez. Allah'a karşı bilmediğiniz şeyleri mi söylüyorsunuz?"

Onlara: "Allah'ın indirdiğine uyun." dendiği vakit de: "Yok, atalarımızı neyin üzerinde bulduysak ona uyarız." dediler. Ya ataları bir şeye akıl erdiremez ve doğruyu seçemez idiyseler de mi onlara uyacaklar?

Dediler: "Ey Salih,! Bundan önce sen bizim içimizde ümit beslenir bir zat idin. Şimdi bizi babalarımızın taptıklarına tapmaktan mı engelliyorsun?Biz, doğrusunu istersen bizi davet ettiğin şeyden kuşkulandıran bir şüphe içindeyiz."
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.