bugün

akp pişmanlıktır

5lt. yağa 100₺ bayıldım diye değil de 23.000₺'ye telefon alamadım diye pişman olan insanların bu aziz vatanda yaşaması manidardır. Biz dış uyaranların en çok müdahil olduğu ve her yeniliğe aslında görgüsüzce balıklama atlayan ve içinde bulunduğu duruma en çabuk uyum sağlayan milletiz. Bunu avrupa'da yaşayan türklerden görebilirsiniz. Ve hatta akape'ye oy veren "sosyal medya cahili" dediğiniz hacı dayıların yaşamlarından bile anlarsınız. Kullanamasa da sırf hava atmak için elinde o telefonlardan olanlara tesadüf etmiş olmalısınız. En son noktaya kadar gelmeden aklı yerine gelmeyen saplantılı bir milletiz. Atatürk de bu özelliğimizi bildiğinden saplantılarımızla savaşmıştır. Ben mütedeyyin takılıp Atatürk'e din ve içki konusunda sayıp sövdüğü halde kendisi her herzeyi yiyen, içkiyi hayatından çıkaramamış akrabalarıma tesadüf ediyorum. Adam ahkâm kesiyor; ama dinden de bihaber. Allah, siz kul hakkıyla zenginleşin, sonra da bu haram paradan verin diyerek zekatı farz koymadı. 20 küsür kez sülalecek hacca giden sözde mücahit birini ve yetiştirdiği öğrencisinin partisini seçen insanların pişman olacaklarını düşünmek, en hafif tabirle saflıktır. Yapmayın!
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.