bugün

ülkeyi batırıp dış güçler yaptı demek

Farklı zihinsel anomaliler ile ifade edilebilir ama sadece hasta diyeceğim; hasta zihinsel yapı ile idare edilmeye çalışılan bir ülkede olandır.

işin en acı tarafı da bunu, fikrine ve aklına güvenebileceğiniz insanlar bile savundu. Üzülme az kalır utanarak söylüyorum ki, bunların aklıyla konuşup kuruluş yıllarına laf edenini de duydum, ekonomiye güvenin moralinizi iyi tutun diyenini de.

Çok kötüydü arkadaşlar, hepimiz fakirleştik ve belki bir iki günde olan bu değer kaybı borç ödeme vadelerimize yıllar kattı. Belki gelecek hayallerinizden bazılarını artık görmüyorsunuz bile. Ve biz bu durumu doğru düzgün, yalın, bir yanda siyasetten arınmış bir şekilde devleti yönetenlerden duymak isteyeceğiz. Basit bir özeleştiri yapabilseler belki daha huzurlu olacakken, hata yaptıklarını kabul ettiklerinde herşey bitecek havasına giriyoruz hep beraber.

inkar edin siz. Atanmış içişleri bakanınız suç makinesi değilmiş, sağlığına kaygılandığınız Cumhurbaşkanı odalara sığmayacak kadar parayı stoklamamış, diyanet işleri başkanı şeyhülislâm haline gelmemiş gibi inkar edin.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.