bugün

muz yiyerek türklerle dalga geçen suriyeliler

az evvel işe gelirken kardeşim vasıtası ile öğrendiğim olaydır. yıllardır burada yazarım. yazdıklarımı okuyanlar bu suriyeli meselesinde benden daha katı bir yazarın olma ihtimalinin düşük olduğunu bilir. teee ilk gelmeye başladıkları günden beri hep aynı şeyi yazıyorum ; acilen geri gönderilmeleri lazım. gitmek istemeyenler zor kullanılarak geri gönderilmeli. bu iş artık hümanizmden din kardeşliğinden bilmem neyden falan çıktı. işin tam anlamı ile boku çıktı daha doğrusu..

ancak bu olaya kızamadım bir türlü. kızamıyorum arkadaş çünkü bizim toplumumuz bunları hak ediyor. suriyeli geliyor senin yararlanamadığın imkanların tamamından yararlanıyor. sen çalışıp geçinebilmek için g.tünü parçalıyorsun devlet senden bir ton vergi alıyor. bunlar çalışmazsa devlet bakıyor çalışırlarsa vergi falan alınmıyor. hastanelerde emniyette nüfus müdürlüklerinde bankalarda her yerde onlara öncelik veriliyor ses çıkartmıyorsun. ellerine fırsat geçse seni kendi yurdundan atmaya çalışacak hatta gitmezsen seni katledecek potansiyeldeki milyonlarca insan geliyor senin ülkende seni "el oğlu" pozisyonuna düşürüyor ve hala o mantar gibi kafan ile "gelecekler tabi cağnımm savaştan kaçıyor ümmet onlar ümmet" diye mal mal konuşuyorsun.

işte bu yüzden kızamıyorum adamlara bu meselede. bugün muz yiyerek seninle afedersin d...ak geçer yarın senin paranı, bayrağını alır bir taraflarına sürerek dalga geçer video çeker. iş işten geçtikten sonra istediğin kadar milliyetçiliğe bağla bir s.kimi yapamayacaksın. çünkü o ölüp bittiğin tayyip aga bunlara çatırrr çatırrrr vatandaşlık veriyor. ister kabul et ister inkar et. bunların yarısını geri dahi gönderemeyeceksin gelecekler karına kızına sarkacaklar, paranı çalacaklar, canına kast edecekler, gecenin bir yarısı müziği son ses açıp seni yataktan zıplatacakla, toplu taşımada telefonla bağıra bağıra konuşup kafanı zikecekler. işte o günler geldiğinde ( ki son kısımları zaten yapıyorlar hali hazırda ) "ümmet onlar gelecekler tabi" dediğin zamanlar aklına gelir inşallah. amk yerinde bir kerede senin tuttuğun partiyi desteklemeyenlerin dediklerini dinle bir kere. feto meselesinde boka battın akıllanmadın. çözüm sürecinde boka battın akıllanmadın. barzani konusunda boka battın akıllanmadın. mavi marmarada boka battın akıllanmadın. suriye meselesinde boka battın akıllanmadın. filistin meselesinde çıkmaza girdin akıllanmadın. ne zaman akıllanacaksın arkadaşım ? daha başına ne gelmesi lazım ki biraz bizimde sözümüzü dinlemeye başlayasın. daha başına ne gelmesi lazım ki artık biraz türk milliyetçisi olasın arap yalakalığını bırakasın..
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.