bugün

kadın

Erkek ile hukuksal ve sosyal anlamda eşit olan/olması gereken canlı.

Biyolojik farklılıklar, kişinin haklarını, özgürlüklerini ve isteklerini kısıtlayamaz. Vücudumun daha estetik olması, tek işlevi dekorasyon olan bir biblo süsü olacağım/olmak isteyeceğim anlamına gelmez. Aynı şey erkek için de geçerli. Fiziksel olarak daha güçlü olması, sürekli amele, ırgat gibi çalıştırılacağı ve duygusal yönden de güçlü olması gerektiği anlamına gelmez.

Sizin kafalar 2. Dünya savaşında bitti. Hala elinde kılıç Osmanlı gibi olmalıyız, her yeri savaşarak fethetmeliyiz diyenlerden farkınız yok ama anlayamıyorsunuz ki kılıç ve fiziksel güç, savaşarak veya üst düzey fiziksel güç harcanarak üretilmeyen bir bombanın karşısında çaresizdir. Şimdi bombayı erkekler üretticiler gelmeden söyleyeyim: benim amacım zaten erkek üretsin biz yiyelim değil. Beraber üretelimdir. Kurşungeçirmez yeleğin materyalini de keşfeden bir kadın mesela. O Osmanlı kılıçlarınızla asıp keserken çok ihtiyacınız olacak *

Hem bana sordunuz mu kardeşim çiçek olmak istiyor musun diye? Vücudun estetik olsun diye? Ben çiçek de çınar da olmak istemiyorum. Ben sadece toplum ve hukuk tarafından çiçek veya çınar diye ayrıştırılmamak istiyorum.

Alakalı Başlıklar

Devamını Görüntüle

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.