neden suriye bataklığına girdik

 1. 109.
  Vasili Çuykov ☭ @BinaDiktik31

  Haber doğru mudur yanlış mıdır bilmiyorum. Ama daha önce birçok kez, Türkiye'nin Kuzeybatı Suriye'ye yönelecek ve milyonlarca mültecinin Türkiye'ye akmasına sebep olabilecek bir Rus-Suriye ortak saldırısını durdurmak için Rusya'ya taviz vermek zorunda olduğunu, verilecek tavizler arasında en olası olanın 2. S-400 bataryasının satın alınması olduğunu söylemiştim.

  Türkiye bu alımla eli kulağında bir saldırıyı bir süre daha geciktirebilir. Ama Rusya bununla da yetinmeyecek. 2. satışla Türkiye'yi ABD'den iyice kopardıktan ve biraz daha zaman geçtikten sonra yine saldıracak. Zira Ruslar, Türk ordusunun kendi karşılarına çıkacak güçte olmadığını biliyor.

  Türkiye ne yapmak istiyor sorusunun bir cevabı yok. Türkiye, bir avuç ayrıcalıklı şahıs ve çevresi iktidarını devam ettirsin ve daha da zenginleşsin diye oradan oraya savrulmaktan başka bir şey yapmıyor. Türkiye'nin hiçbir politikası, ortak aklı, kurmay zekası vs. yok. Ülkenin bütün kurumları, ne yapacağını bilmez şekilde ortaya karışık bir şeyler yapmaya çalışıyor ve çoğu zaman birbirleriyle ve kendi içlerinde de çelişiyorlar.

  https://twitter.com/BinaD...tatus/1441720977092759553
  1 ... kurgankt66