en güzel yıllar üniversite yıllarıdır

1. 15.
    Benim için en güzel sene lise sonda olduğum yıldı diyebilirim, 2013-2014 senesi. Ondan sonrası hayattan keyif alamıyor insan sorumluluklar sürekli arttığı gibi yaşam can sıkıcı ve stresli bir gelecek kaygısı haline gelmeye başlıyor. Üniversitedeyken de sene içinde kendimi iyi hissettiğim zamanlar olmuştur birkaç gün veya birkaç hafta gibi kısa süreli dönemler ama bir bütün olarak düşünürsek iyiydi diyemem kesinlikle, çünkü kendinize ayırabilecek vaktiniz kalmıyordu pek ve daha çok külfet gibi geliyordu insana üniversite hayatı, genelde okuldan çıktığım gibi eve dönüyordum otobüsle, 5 senem öyle geçmişti.
    Lise son sınıfı hayatım boyunca yaşadığım en iyi ve en çok tahassür duyduğum dönem olarak görsem de geriye dönmek istemezdim çünkü hayatın kattığı tecrübeler ve bilgiler artık geri dönüşe izin vermiyor, şu an bildiklerimin yarısını bile bilmiyordum belki de o zamanlar o yüzden geri dönmek istemezdim doğrusunu söylemek gerekirse, bir de tekrar aynı şeyleri yaşamak aynı zorlukları atlatmak düşüncesi insanda geri dönme isteğini yok ediyor tekrar bu yollardan geçmeyi aynı mücadeleleri yaşamayı hiç istemezdim çünkü fazlasıyla yorgun hissediyorum kendimi ruhsal ve psikolojik açıdan.
    Ama bize anlam katacak hatıralarla ve insanlarla karşılaşacağımıza dair umudumuz ve inancımız canlı olduğu sürece hayat yaşamaya değerdir diye düşünüyorum.
    9 ... filigran