aşı karşıtlığı

1. 68.
    bana bak bebe ruhi iyi oku
    1.aids ile nasıl bağlantı kurdun diyorsun aids e neden olan da bir virüstür ordan bağlantı kurdum, yıllardır var bu hastalık ve hala bir aşısı yok.
    2.altın gününde dedikodu yapan kadınlar gibi sataşma yapman seni bilim insanı yapaz, bilim insanları kendi arasında tartışma yapıyormuş da taraflarından biri ben değilmişim , sen otur çekirdeğini çitle ana haberleri izle.
    3.mrna aşılarının daha önce kimin üzerinde denendiğini kaynak gösteremezsen çok afedersin soytarının tekisin buyur kaynak göster
    4.mrna aşılarının copy paste yaptığın bölümünde yani bilgisiz olduğun için çalıntı bilgiyle konuşuyorsun , ben copy paste yaptığın bölümü kısaca özetleyeyim de hem senin hem okuyan insanların beyni berraklaşsın geleneksel aşıların çalışma yöntemi bellidir virüsün bir parçasını vücuda enjekte edersin ki vücut bu virüsü tanısın ve virüse karşı savunma gerçekleşsin, bugüne kadar yapılmış tüm aşıların mantıgı budur,mesela sinovac böyle bir aşıdır, peki mrna aşısının yani biontech'in farkı ne ? O da virüsün bir parçasını değil de daha küçük bir parçasının yani protein kısmının enjekte edilmesi yöntemine dayanır, ve yeni bir yöntemdir, şayet aşı yaptıracak olsam sinovac yaptırırdım çünkü sinovac bilindik yöntemle yapılmış klasik aşıdır , ama bi dakika o çin aşısıydı değil mi yani çin malları kalitesiz olur ben iyisi mi almanların aşısını olayım alman malı nihayetinde sağlam olur.
    5.istatistik üzerinden gitmeyelim demişsin evet çünkü gidemezsin çünkü matematik yalan söylemez ,matematik nettir,matematik kıvırmaz , coronanın öldürücülük oranı %2 dir.
    6.ne söylediğimi siklemediğini söylüyorsun ama ağzından salyalar akarak hakaretler savurarak konuşuyorsun.
    7.dünya nüfusunu azaltmak isteyen ölüm oranı %2 olan bir virüsü seçmezdi bu da komplo teorisyenlerine gelsin.
    0 -1 ... harry kopter