bugün

genç siviller

Gençler için 19 Mayis gençlik ve spor bayramı var zaten yahu. Gitsinler sivil sivil kule yapsınlar stadyumda...

şakası bir yana Türkiye'deki liberallerin niye solcu taklidi yapmakta ısrar ettiğini bir türlü kavrayamıyorum ben... Yasak mı kardeşim genç liberaller diye bir oluşum yaratmak, nedir yani? Gına geldi dışarıdan destek geyiğinden artık, açık açık söylesinler. 1 Mayıs'a gelip de AKP kapatılmamalı diye geveleyene girişesim geliyor benim bu istanbul'u gördükten sonra...

"geçen gün de yazdığım gibi, birilerinin 'kurbanı' akp, işçi, emekçi denince, 'ceberrutlar' safına doğru koşup orada kendine bir yer açmakta tereddüt etmiyor. onun için, belki bu yasaklama (30 yıldır süren o kanlı anıyı bir ortak sevince dönüştürmek yerine) akp'nin anayasa mahkemesi'ne verdiği savunmanın bir parçasıdır: "bizi ne diye kapatıyorsunuz? bakın biz de en az sizin kadar baskıcı, yasakçı, 'ayak takım' düşmanıyız." (Murat BELGE)

lafı tam gediğine koymuş adam ya. işte sol liberal dediğin böyle olur. bu genç naneler böyle değil ama.
güncel Önemli Başlıklar