bugün

erkeklerin berber sadakati

bugünkü tek gündemim...

evet, ne sedat peker videoları, ne ülkede olan biten şeyler, ne tüik'in açıkladığı işsizlik rakamları falan.
benim şu an bugünkü tek gündemim bu.

daha evvel de yazmıştım bu berber sadakati yüzünden düştüğüm durumları.

şimdi resmen 3 berber arasında kaldım.

1. berber; tam 23 senedir traş olduğum, dostum, arkadaşım.
2. berber; bu arkadaşım olan berberin eski kalfası, elimizde büyüdü yetişti, babası benim arkadaşımdı, evladım gibi, bu yukarıdaki berberin yanından ayrıldı kendine yeni bir salon açtı ve ben son 2 senedir bunda traş oluyorum.
3. berber; işyerinde ofisimin bulunduğu sokakta olan berber.

arkadaşlar malum pandemi dönemindeyiz, berbere o kadar sık gidemiyoruz, 15 günlük kısıtlamalarda da kapalıydı zaten berberler.
sakal traşını evde oluyordum bu dönem, ama saçlar acayip uzamıştı, eh bir de yüz bakımı, sir ağda, maske zamanı gelmiş, epey geçmişti.

dün akşamüstü berbere gidip traşımı oldum, yüz bakımı, sir ağda, maske falan kendime geldim resmen. kaymak gibi oldum, görseniz dibiniz düşer.

neyse, bu sabah işyerine gelmek için evden çıktım, ama birden içime bir huzursuzluk çöktü.
şimdi ben 2 numaralı berbere traş olmuştum ama işyerine gidiyordum ve burada 3 numaralı berber beni görecekti.
tekrar eve döndüm, bir şapka istedim hanımdan. başıma şapka takar, yüzüme de maske örter bir hırsız gibi kamufle olup işyerime girebilirdim 3 berbere görünmeden.

başardım da, işyerime geldim, şu an bu entryi giriyorum misal.

ama karnım acıktı ve dışarı çıkmam gerek. pencereden baktım, 3. berber dükkanının önüne tavla tezgahını kurmuş, arkadaşları ile tavla oynuyor. ben işyerimden çıktığım an beni görecek ve kalbi kırılacak.

diğer yandan sosyal medya hesabımdan az evvel bir fotoğraf paylaştım ve "hasiktirrr" diyeren anında sildim. zira 1 numaralı berber arkadaşım o fotoğrafı görebilir ve kırılabilirdi.

çok zor bir durumdayım, şu an karnım aç işyerimden çıkamıyorum, püskevit aldırdım kahveciye o getirdi sağolsun püskevit ile besleniyorum.

3 numaralı berber en azından 2-3 gün beni görmemeli böylece sakallarım uzar farketmez diye düşünüyorum.

berber sadakati çok kötü bir şey arkadaşlar.

birkaç berber dostunuz olup birini tercih ettiğinizde benim gibi bir duruma düşebiliyorsunuz.

bak şu çeşmenin taşına su içecek tası yok,
kırma kimsenin kalbini yapacak ustası yok...