batının ahlaksızlığını almak istiyorum

 1. 7.
  Benim özüm din-ahlak ilişkisini kabul edemiyor (islâm ahlâkı veya Hıristiyan ya da yahudi veya putperest ateist vb inanç düşüncenin ahlâkı ne demek ise bilmiyorum) Her türlü teklife açığım.

  Unutmadan; bir din veya düşünce ya da ideoloji kimlik vb değerler salt beşeri değer ahlâk gibi soyut bir kavram ile tanımlanır ise bu duruma cehalet demek bile az gelir.

  Malûm yurtlarda dergahlarda tarikatlarda yapılan çocuk tecavüzü, basın yayın organlarında çıkan hırsızlık haksız kazanç yolsuzluk rüşvet çıkar ilişkileri, Esra Erol'da işlenen konuların türbanlı kahramanlarına bakıp şuçlu islâm mı oluyor?

  Ya da Vatikan da eşcinsellik, çocuk tecavüzü iddiaları (Fréderic Martél'in sodoma kitabını okuyun. Vatikan'ın Dünya'nın en büyük eşcinsel topluluk olduğunu söylüyor) Katolik kilisesi bile çocukların korunması için Vatikan önderliğinde yaptığı toplantılar malumunuz veya Yahudilere bakıp Ortadoğu kan gölüne din neden oluyor diyebilir misiniz?

  Yeryüzünde din olgusu insan benliğinden silinse bu vb insanlık suçları işlenmez mi sanıyorsunuz?
  Bu suçları işleyenler müslüman yahudi Hıristiyan olduğu için (din yüzünden veya inanmadığı için dinsiz olduğundan) mı bu insanlığa sığmaz davranışlar içinde oluyor?

  Ne Din ne de insan olgusunun ne ifade ettiğini bilmeyen cahilsiniz.
  Tıpkı başkasının hakkını yiyen çalan insanın suçu açlığa atması, eşini aldatıp suçu eşine atması, hergün başka başka insanların koynuna girip aşk yaşıyorum diye orospuluğa yeni tanım aşkı getiren utanmazlar gibi...

  Bir dine inanmak veya inanmamak ile ahlâk sahibi olunmaz.
  Ben çocuğa tecavüz ediyorsam, rüşvet yiyorsam ve falanca din diye kendimi tarif ediyorsam veya ateist olmak ile kendimi tarif ediyorsam bana bakıp suçu inanmam ya da inanmaman buluyorsanız buna aptallık denir.
  2 -2 ... thebiggraywolf